V živote takmer každej ženy príde okamih, keď sa zamiluje a so svojím milovaným si založí vlastnú domácnosť. Je jedno či je to jeho, váš alebo spoločný byt, malo by platiť, že určité pravidlá sa musia dodržiavať. V spolunažívaní, ale aj vo vzťahu dvoch zamilovaných ľudí. Malo by..

My ženy, bohužiaľ, často trpíme syndrómom ružových okuliarov. Pre partnera chceme to najlepšie a preto ho doma pravidelne čakáme s navarenou večerou, nevadí nám prať jeho špinavé spodky po tréningu a prižmúrime očko, aj keď sa večer zvalí k televízoru.

Ale na(ne)šťastie (ako pre koho, samozrejme :D ) príde čas, kedy nám to vadiť začne.  Vtedy sa ofučíme, zakričíme si, treskneme dverami a v tom lepšom prípade naznačujeme, čo nám vadí a čo by sme vlastne chceli. Ale muž je tvor často nechápavý a pokiaľ mu tou panvicou, ešte špinavou po jeho obľúbenej praženici, neprásknete po hlave nepochopí, že po výdatných raňajkách by vám mohol trochu pomôcť s upratovaním.

Ak máte chlapa, ktorý pred tým nežil a nestaral sa o seba sám, no pýšil sa titulom „synáčik“, bude to fuška. Vy to však zvládnete!

Riady

  1. Je veľmi účinné ísť na muža metódou ako na psíka. Teda vo forme odmien. Zbožňuje vaše bravčové na hrášku? Ak vám nerobí zaťažko varenie a máte v kuchyni radi ,,svoj systém” a vedomosti o stave, počte a trvanlivosti potravín, zatiaľ čo tomu vášmu zhoria aj špagety, uzatvorte s ním dohodu. Budete mu variť rada, ale s pravidlom: „Ja varím ty umývaš.“ Väčšinou na to pristúpia a ak majú problém, nasledujúci deň mu nenaservírujte nič, nech si žuje rožky s maslom hoc aj celý deň.
  2. Druhou možnosťou je ísť na to postupne. Vložte do umývadla len časť špinavého riadu a poproste ho o pomoc pri jeho umytí, vy sa postarajte o zvyšok. A zatiaľ čo bude drhnúť taniere mu šepnite, že vy idete vydrhnúť seba, aby ste mu v postieľke voňali. Jednak ho bude tešiť, že nemusí urobiť všetko, ale aj to, že za to málo dostane odmenu vo forme vás. Koniec koncov, spojíte tým príjemné s užitočným. :)

Pri všetkých spôsoboch treba aplikovať úsmev a milý ton. Nesmie cítiť, že ho do niečoho nútite. Ani vám sa nechce veľa vecí keď viete, že ich musíte urobiť.

Smeti

  1. Opäť použite odmenu. Keď už dorábate rozvoniavajúce pečené mäso alebo koláč, strčte mu do rúk sáčok so smeťami. „Už je to skoro hotové, ešte vynes smeti a ja ti zatiaľ naložím. A bude aj dezert!” Toto jednoznačne zaberie! :)
  2. Odchádza z bytu a cestu má okolo kontajnera? Tak šup so smeťami.

Záchod

Toaleta ako taká je kapitola sama o sebe. Svoju skúsenosť a radu nám prezradila čitateľka Miška: ,,Nikdy nezabudnem, keď som začala žiť so svojim priateľom, ako ma mama zobrala na záchod ukázať mi, ako vždy zaručene zistím, že v domácnosti žije chlap. Tie žlté stekance na prednej spodnej časti záchoda sa skutočne nedali prehliadnuť. Umývanie záchoda mi vtedy trvalo o niečo dlhšie ako zvyčajne. Na ďalšíkrát som zobrala na záchod už svojho frajera a ukázala mu jeho „výtvor“. Dostal podmienku: buď bude cikávať po sediačky alebo bude záchod umývať on. Sadať si ako starý dedko striktne odmietol a viete kto od tej doby u nás umýva záchod? Ja nie!” :D

Iné

Buďte kreatívna. Je jedno v čom chcete, aby pomáhal. Nie všetci muži striktne odmietajú pomoc ženám, len ich treba trochu podpichnúť. Ak sa však zdráhajú už viete, ako na to. :)