Prvé kolo prezidentských volieb máme pre niekoho úspešne pre niekoho neúspešne za sebou, avšak dnes už vieme, že v tom druhom si zmerajú sily Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič. Ešte predtým, než ale kandidátom Slováci oficiálne venujú svoje hlasy, agentúra Focus uskutočnila pre TV Markíza prieskum verejnej mienky.

Pár hodín predtým, ako sa národ oboznámil s oficiálnymi výsledkami prvého kola volieb, ktoré sa uskutočnili v sobotu 16. marca, televízia Markíza poskytla pred polnocou divákom exkluzívny prieskum agentúry Focus. Už z neho tak bolo jasné, kto sa z najväčšou pravdepodobnosťou bude môcť tešiť z víťazstva.

Vo voľbách absolutne triumfovala Zuzana Čaputová, ktorá za sebou nechala aj omnoho známejšie mená. Avšak keďže nezískala viac ako polovičný podiel hlasov (40,57 %), bude musieť zabojovať o post hlavy štátu ešte raz – tentokrát už len s Marošom Šefčovičom (18,66). Horúci kandidáti sa svojho dňa D dočkajú 30. marca.

To, ako prezidentská bitka dopadne, nám opäť môžu naznačiť výsledky exkluzívneho prieskumu agentúry Focus pre populárnu modrožltú televíziu. V dňoch 26. 2. – 28. 2. 2019 totiž agentúra telefonicky kontaktovala výberovú vzorku pozostávajúcu z 804 oprávnených voličov rôzneho veku, vzdelania, národností i krajského členenia. Jedna z otázok znela: „Ak by do druhého kola prezidentských volieb postúpil Maroš Šefčovič a Zuzana Čaputová, koho z tejto dvojice by ste volili za prezidenta – Maroša Šefčoviča alebo Zuzana Čaputovú alebo by ste sa volieb nezúčastnili?“

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Pri rozhodovaní sa medzi Čaputovou a Šefčovičom odpovedalo 7,6 % neviem a 17,2 % respondentov uviedlo, že by sa volieb nezúčasntilo. Z ostatných 75,% opýtaných venovala väčšina svoj hlas ženskej kandidátke. 64,0 % tak získala Zuzana Čaputová a 36,0 % Maroš Šefčovič, čo signalizuje, že Andreja Kisku vo funkcii prezidenta Slovenskej republiky nahradí práve Zuzana Čaputová.

Zdroj: focus-research.sk | Foto: Instagram/tvnoviny, YouTube, Facebook/Zuzana Čaputová, Maroš Šefčovic