Jeden z najslávnejších obrazov všetkých čias od renesančného talianskeho maliara Leonarda Da Vinciho pozná zrejme každý. Jedinečný potrét „Mony Lízy“ sa preslávil vďaka jej záhadnému úsmevu a prenikavému pohľadu. Ako by však vyzerala kultová Lisa Gherardini, manželka florentského obchodníka dnes?

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, ako by vyzerala kultová „Mona Líza“ v 21.storočí? Odpoveď sa snažila nájsť Liza Kondrevich, uznávaná holandská umelkyňa, ktorú na Instagrame sleduje viac ako 150-tisíc ľudí. Tá pracovala viac ako tri roky v kancelárií, no jedného dňa si povedala, že počúvne svoje srdce a začne sa venovať make-upu. Vyštudovala vizážistiku na Academy of Fijn Arts v rodnej Ukrajine a neskôr House of Orange make-up school v Holandsku, kde momentálne žije.

,,Ako by vyzerala Mona Lisa dnes a navyše ako Instagramová hviezdička? Upozorňujem, že toto video je pre ľudí, ktorí majú zmysel pre humor. Leonardo Da Vinci bol génius a vždy bude môj idol. Snažila som sa kopírovať jeho maľby už ako malé dievčatko. Týmto chcem všetkým bez urážky odkázať, že neznášam instagramový trend vlnitého obočia, pri ktorom zmizne celý nos,“ napísala umelkyňa k vtipnému videu, ktoré poňala skôr ako recesiu na dnešné absurdné trendy kolujúce po sociálnych sieťach. :-)

Liza Kondrevich

Zdroj/Foto: Instagram/liza.kondrevich