Ak aspoň trochu sledujete módu, módne blogy alebo vás zaujímajú beauty trendy, určite ste si mladú východniarku už všimli. Miška nedávno oslávila 26 rokov, miluje svojich priateľov, rodinu a jej najväčším vzorom je jej sestra Emília.

Miška špeciálne pre slovakwoman.sk prezradila, ako sa z blogerky stala make up artistkou, kde berie inšpiráciu a čo je pre ňu dôležité.

Čo presne je Mishellbeauty? Ide svojím spôsobom o značku?

Mishellbeauty je moja srdcová záležitosť, značka a výpoveď môjho života, v ktorej sa spája mix všetkého, čo milujem. Je to značka, ktorá má pre mňa veľkú hodnotu– ponúka veľa možností–návodov– spôsobov byť tým, kým v skutočnosti človek chce byť.

Vieme o tebe, že si začínala ako moderátorka, ako sa z moderátorky stane fashion diva?

Áno, je to pravda. Prvý projekt som moderovala, keď som mala 9 rokov. Dnes tomu nemôžem uveriť, stále moderujem, som oficiálna moderátorka pre časopis Playboy SVK edition. Som presvedčená o tom, že ak je človek sám sebou, veľa pracuje a má čo ponúknuť, je pre niečo zanietený, môže dosiahnuť čokoľvek.

Začala si s blogovaním. Aké boli tvoje ciele? Myslela si, že sa to takto rozbehne?

Blogovanie nebol úplný začiatok. Je to len prvotný spôsob cez social media, akým som šírila svoju výpoveď verejne. Ak chcete niečo dosiahnuť, potrebujete začať v prvom rade pracovať a to najskôr na sebe, veľa pracujem aj dnes. Nechcem moralizovať ani diktovať, čo je správne, len chcem poukázať na to, že všetko pre čo sa v živote rozhodnete, si musíte v prvom rade aj odmakať.

Nebojte sa byŤ skvelé- jedinečné a odvážne- to, že ste celosvetovo krásne, to už viete

Dnes je z blogerky make up artistka, ako si sa dostala k tomu?

Make up som milovala od detstva. Každý, kto ma pozná osobne vie, že dokonalý make up bol pre mňa vždy alfa a omega rovnako, ako vlasy. Keď som mala 13 rokov, moja maminka ma prihlásila na 1. lekciu make upu. Prvú paletu si dodnes pamätá celá rodina, keďže to bol jediný darček, ktorý som si želala. (smiech) Úroveň make upu som povýšila na absolútnu svetovú špičku a stalo sa tak v New Yorku.

Medzi tvoje klientky patria aj nejaké celebrity. Chceš aj naďalej pokračovať s hviezdnou klientelou?

Vždy mi príde smiešne, ak sa niekto považuje za celebritu. Kto ňou v skutočnosti aj je?? Nerozlišujem známe tváre alebo dámy, ktoré nie sú pred TV obrazovkami. Ak si žena sadne na stoličku a zverí sa mi do rúk, urobím maximum, aby sa cítila famózne a bola kráľovnou aj keby išla len k sporáku :) Mám rada obyčajno a milujem ľudí, ktorí nimi v prvom rade nezabúdajú aj skutočne byť.

Čo je pre teba ako make up artistku dôležité? Používanie správnej značky, techniky…

Najdôležitejšia je spokojnosť klientky. Ja nie som plastický chirurg, make up je len prostriedok k tomu, ako ukázať a vytiahnuť z človeka to najkrajšie. Čo sa týka kozmetiky, na blogu nájdete rôzne značky, od tých drogériových až po absolútnu špičku.

miška 2 pred a po

Kde berieš inšpiráciu? Sleduješ aj iné blogy?

Priznám sa, že nemám čas ani na kávu s priateľmi :) Inšpiráciu mi prinášajú klientky, na každej skúšam niečo iné, každá je typovo odlišná a tak sa rodia aj nápady.

Vie ťa na ženách a ich make upe vyslovene niečo naštvať?

Tzv. old school a stereotyp sú pre mňa úplne nepochopiteľná záležitosť.

Predstav si, že máš ráno 10 minút. Poraď našim čitateľkám, aký najvhodnejší make up by mali zvoliť na bežný deň?

Niekedy ani ja sama nemám toľko času :) Pleť hlavne dobre očistite, naneste krém, hydratačný make up, špirálu a rúž alebo lesk.

Čo by si odkázala slovenským ženám?

Nebojte sa byť skvelé, jedinečné a odvážne. To, že ste celosvetovo krásne, už viete :) Bez ohľadu na vek, postavenie a zázemie– ste ženy len raz v živote a tak nimi aj buďte a užívajte si to plnými dúškami. Chcem sa poďakovať aj slovakwoman.sk za rozhovor a držím palce, nech sa naplnia všetky vaše očakávania a nech ste úspešní :)

Mišku, jej prácu a všetko o Mishellbeauty nájdete aj na facebooku a sledovať ju môžete na Instagrame!

miška miška pred a po make up miška pred a po 3