Tak dlho sme šomrali, že za oknami číha škaredé počasie, až sme sa odrazu dočkali extrémnych horúčav, ktoré väčšine z nás doslova strpčujú život. Avšak budete sa čudovať, aké dve jednoduché veci vám v boji s nepríjemnými teplotami môžu pomôcť!

Na Slovensku aktuálne vládnu vysoké teploty, na väčšine územiach presahujúce 30°C. Pri takomto počasí tak ľudia vyhľadávajú všetky možné prostriedky, dopomáhajúce k osvieženiu tela i duše, nakoľko sa cítime viac unavení a malátni než po ostatné dni v roku. Avšak takmer všetci siahajú po čo najextrémnejších “ochladzovačoch”, ako je studená voda, ľadové nápoje či nanuky. Chyba!

Zrejme ostanete prekvapené, no to, čo vášmu organizmu počas extrémnych horúčav pomôže, je pravý opak. Viaceré zdroje sa zhodujú na tom, že v lete telo najviac ovlaží teplý čaj. V arabských krajinách je preto úplne bežné, že ľudia pijú počas dňa tento horúci nápoj. Pozor, o káve však toto tvrdenie neplatí, keďže jej účinky nás odvodňujú.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Druhý tip spočíva v sprchovaní, ale opäť nie pri studenej vode, ako by ste si asi mysleli. Želaný efekt dosiahnete len vtedy, ak sa umyjete pod teplým prúdom. Keď totiž vyjdete zo sprchy, budete cítiť menšiu teplotu a nebude vás trápiť dusno, vládnuce všade navôkol.

Máte aj vy nejaké overené tipy? Napíšte nám ich do komentárov na Facebooku! :)

Foto: depositphotos.com