Koľkokrát ste sa už ocitli na dne priepasti s pocitom, že svet už nemôže byť horší? V tom však prišiel niekto, kto vám podal pomocnú ruku bez akéhokoľvek vysvetlenia, dôvodu a zrazu zmizol preč. Vianočný čas je vraj zázračný! :)

Konajte dobro a vráti sa vám to. Možno by ste sa čudovali, no toto jednoduché príslovie skutočne funguje a svoje ovocie prinesie práve v tej najťažšej chvíli. Má to však jednu podmienku- musíte to poslať ďalej a možno pomôcť inému cudziemu človeku, ktorý je v núdzi. Preniesť starej pani tašku, prepustiť miesto v autobuse alebo kúpiť chudobnému raňajky. Poslucháčka jedného z najväčších rádií na Slovensku sa s moderátormi podelila o svoju neuveriteľnú a nečakanú skúsenosť, ktorú vám posúvame aj my. Možno sa rýchlejšie nájde jej ,,anjel“, ktorý neváhal podať pomocnú ruku celkom neznámemu človeku a následne zmizol. Úžasné gesto, ktoré dokazuje, že ľudskosť v nás stále tlie, stačí ju len rozširovať do celého sveta.

Martina: ,,V utorok ráno som cestovala trolejbusom č.204 v Bratislave, a akurát nastúpil aj revízor a kontroloval lístky. Každý mesiac si cez internet dobíjam mesačný lístok na ISIC. Som študentka, ale keďže mám už 26 rokov, musím si všetko cestovné hradiť sama. Pánovi revízorovi som podala ISIC, s tým, že mi ešte platí, no po priložení k stroju zistil, že mi v pondelok skončil. Prešvihla som to a nevšimla si. Verdikt znel – pokuta 50 eur. Snažila som sa ho presvedčiť, aby mi to odpustil, veď to bol len jeden deň, vysvetľovala som, že nemám mu ani ako zaplatiť, cestovne je drahé, ubytovanie tiež… no nedalo sa, vypísal pokutu, a odišiel. 

Prišlo mi to ľúto, lebo nie som na tom finančne najlepšie a Vianoce sa blížia. Nedalo sa zabrániť slzám, a ako som tak sedela s plačom a rozmýšľala nad tým všetkým, jeden muž – chlapec neviem… bola som mimo… mi podal poskladaný papier a povedal, že mi to vypadlo a vystúpil. Pozerala som na papier, nechápala som, čo to je, bolo to po anglicky a tak som to otvorila, vo vnútri papiera bola 50 eurovka a na papieri napísané – Veselé Vianoce. Obzerala som sa za ním, ale trolejbus sa už pohol a on zmizol niekde medzi ľuďmi… ako som na to pozerala, v šoku, rozplakala som sa ešte viac, ale z toho úžasného činu človeka, ktorý ma nikdy predtým nevidel, a nikdy pravdepodobne neuvidí. Je to niečo úžasné, že takíto ľudia ešte jestvujú na tomto svete. Je to dôkaz toho, že dobrí ľudia ešte stále existujú. A tento jeho čin, nerozplakal len mňa, ale aj moju sestru, sesternicu a spolužiačku, ktorým som to neskôr vyrozprávala. Touto cestou sa mu chcem celým srdcom poďakovať a zaželať mu taktiež Veselé Vianoce, a popriať do života len to najlepšie!!“

Veríme, že sa toto poďakovanie dostane až do tých správnych rúk a rovnako želáme Veselé Vianoce. :)

Zdroj: FunRadio