Už vidíme mužov, ktorí nenápadne nahliadli partnerke cez plece pri čítaní, ako sa uškŕňajú. Zaiste totiž myslia na bod ,,Gé”. Niektorí z nich sú pevne presvedčení, že na ženskom tele nájdu akékoľvek písmenko, no možno ich potešíme ak povieme, že tento bod šťastia sa nachádza ako u mužov, tak aj u žien. Poďme ho teda nájsť!

Teraz si pekne poporiadku nalistujte učebnicu prírodopisu. Možno si matne pamätáte na thymus (brzlík). Tento orgán, v ktorom sa “školia” biele krvinky, T-lymfocyty, má kľúčovú úlohu pri imunite.

Kde ťa len nájsť?

Neďaleko. Stačí si nahmatať začiatok hrudného koša a priehlbinu medzi kľúčnymi kosťami. A thymus sa nachádza v oblasti medzi prsiami.

Aktivácia bodu šťastia

Je to veľmi jednoduché. Thymus môžete aktivovať masážou, stlačením či jemným dotykom. Pomocou fyzickej aktivácie dochádza k zvyšovaniu vlastnej energie. Stimulácia bodu šťastia by mala trvať aspoň 20 – 30 minút. Dosť dlho, však? Dá sa to však aj inak!

Rýchlo, rýchlejšie, najrýchlejšie

Trikrát buchnite po hrudnej kosti. Samozrejme, s citom, aby ste si kvôli pocitu šťastia nedolámali rebrá. Po prvom buchnutí urobte krátku pauzu a potom to zopakujte druhý a tretíkrát. Ak buchnutie počujte, postupujete správne.

Ako zistíte či ste bod aktivovali?

Ak v tele pociťujete šteklenie alebo vnímate pocit uvoľnenia a šťastia, všetko funguje tak, ako má. Skúste sa tejto technike venovať vždy, keď sa cítite „pod psa,“ ste unavené alebo v strese. Touto metódou sa totiž určite nepredávkujete.

Výhody? Na nezaplatenie!

Už samotný pocit šťastia nie je na zahodenie. Zvýši sa vám celková energia, podporíte imunitu, silu či vitalitu. Tak poďme si to vyskúšať.

Postup nájdete v nasledujúcom videu:

Foto: unsplash.com, pixabay.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Michaela G.
Som odchovaná na poctivej oravskej slanine, no presadila som sa k Nitre. Písanie ma fascinovalo od detských čias Brava, som autorkou ženských románov.:-)