Každá žena má občas deň, kedy sa jej von nechce vystrčiť ani nos. Práve vtedy je však v telke mizerný program, spoločenské hry vám roztrhal pes a konečne si v tejto chvíli uvedomíte, že teraz je ten ideálny čas, venovať sa svojej drahej polovičke. 

Už naše staré matere tvrdili, že láska ide cez žalúdok a ako lepšie prekvapiť svojho partnera, než dobrým jedlom? Dajte si záležať na výbere a zvoľte také, ktoré ho nielen zasýti, ale rozpáli aj jeho myseľ. Nechajte sa inšpirovať zoznamom potravín, ktoré nakopnú ospalé libido a zvýšia chuť na pohlavný styk:

Ustrice

Určite si pamätáte, že aj Christian Grey kŕmil svoju Anastasiu, v knihe 50 odtieňov sivej, práve ustricami. Obsahujú zinok, ktorý zlepšuje náladu, a okrem toho podporuje aj tvorbu testosterónu, ktorý je nevyhnutný pre mužské, ale i ženské libido. Aby toho nebolo málo, dokonca zlepšujú aj kvalitu mužských spermií.

Avokádo

Chutné a zaujímavé ovocie, ktoré môžete jesť samostatne, v šaláte, ako prílohu v sushi či v pomazánke, obsahuje vitamín B6. Vďaka množstvu minerálov a mononenasýtených kyselín je prospešné na podporu libida a dodáva telu energiu.

Chilli papričky

Chcete prežiť ohnivý večer a okoreniť si tak váš stagnujúci vzťah? Vyskúšajte chilli papričky, ktoré obsahujú kapsaicín. Ten okrem iného podporuje vylučovanie endorfínov, hormónov šťastia.

Čokoláda

Horká čokoláda obsahuje látku fenylatylamín, ktorý uvoľňuje endorfíny a zvyšuje príťažlivosť medzi dvoma ľuďmi. Ideálna je horká čokoláda, ktorá obsahuje viac ako 70% kakaa.

Figy

Za afrodiziakum ich považovali už staroveký Gréci. Obsahujú veľa proteínov, ktoré majú vplyv na produkciu pohlavných orgánov.

Foto: pinterest, wallpapers, pixabay