Adelu Vinczeovú poznáme predovšetkým ako moderátorku, ktorá patrí medzi jednotky vo svojom “fachu“. Spontánnosť, zmysel pre humor a inteligencia sa stali jej poznávacím znakom, vďaka ktorému si v priebehu rokov získala tisícky divákov. Málokto však vie, že disponuje aj talentom z inej oblasti, ktorý dokonca zaujal aj Čechov.

Sympatická blondínka by mohla moderovanie pokojne zavesiť na klinec, keďže okrem rozprávania dokáže aj pútavo písať. Adela mala iba 22 rokov, keď napísala detskú knižku s názvom Zabudnuté slovenské rozprávky, ktorú aj sama ilustrovala. Pôvodne však bola publikácia venovaná jej mame k narodeninám a ani len neuvažovala, že by sa knižka mohla dostať do kníhkupectiev.

Hanblivosť na prvý pohľad sebavedomej ženy spôsobila, že trvalo desať rokov, kým sa dielo Vinczeovej dostalo na predajné pulty. Krstnou mamou jej literárneho debutu sa stala Hana Lasicová, s ktorou sa moderátorka pozná od detstva.

V priebehu piatich rokov sa predalo na Slovensku tisícky kusov, čo zaujalo aj kompetentných z Česka. „Oslovili ma z českého vydavateľstva, čo som bola naozaj veľmi prekvapená, že chcú naše rozprávky prekladať do češtiny. Bola som ju tam riadne krstiť a nechávam tej knihe žiť si svoj život,“ uviedla Vinczeová pre cas.sk, ktorá by sa pokojne mohla živiť aj ako spisovateľka.

Zdroj: cas.sk | Foto: Instagram, Youtube