Zarážajúci prípad museli riešiť policajti v susedných Čechách, kde bolo v pondelok v poobedňajších hodinách vyhlásené urgentné pátranie po sedemročnej školáčke. Malá Adelka mala podľa očitých svedkov pred budovou školy nastúpiť do cudzieho vozidla a odvtedy o nej nik nepočul. Šokujúci incident sa dočkal rozuzlenia vo večerných hodinách, no je priam neuveriteľné, ako to celé dopadlo.

Adelka sa mala po skončení vyučovania dostaviť k babke, no tam nedorazila. Rodičia o mieste jej pobytu vôbec nič netušili, a preto vydesený otec okamžite zalarmoval záchranné zložky.

Adelka Bouckova

Žiačka prvého stupňa základnej školy v Mladej Boleslave zmizla bez stopy po tom, ako nastúpila do neznámeho auta tmavej farby. Svedkovia tvrdili, že dvere luxusného vozidla sa otvorili a plavovláska bez odporu nasadla dnu. Problém bol však v tom, že dopravný prostriedok tejto značky žiaden z príbuzných nepoznal, a dokonca ani nikto telefonicky neoznámil, že by dievčatko vyzdvihol zo školy.

Neočakávaný priebeh udalosti

Je preto absolútne jasné, že rodičov prepadla panika a rozhodli sa ihneď upovedomiť políciu – tá krátko popoludní vyhlásila pátranie po nezvestnej školáčke. Večer po siedmej hodine bola však akcia náhle odvolaná, nakoľko sa Adelka našla živá a zdravá.

Stratená blondínka sa nachádzala v nákupnom centre v spoločnosti kamaráta, kde sa bez známok stresu prechádzala po obchodoch. Doposiaľ nie je známe, prečo vodič auta, ktorý ju po škole bezdôvodne vyzdvihol, neupovedomil rodinu ani okolie. Našťastie, tento prípad mal šťastný koniec, no v podobných situáciách by to mali byť práve plnoleté osoby, ktoré sú povinné zachovať sa zodpovedne, keďže incidenty tohto charakteru neraz končia tragicky.

Ilustračná fotka

Zdroj: Blesk.cz | Foto: Polícia ČR, Pixabay.com, best-wallpaper.net