Neľutujem, Mandolína, Láska veda, Predpoveď počasia či najnovší singel Tak to vidím ja. Všetky tieto skladby sa nachádzajú na albume Mandolína, za ktorý si včera spevák Adam Ďurica prevzal na súčasné pomery veľmi hodnotné a zároveň zriedkavé ocenenie – platinovú platňu.

Mať v talóne platinovú platňu je už niečo. Získať ju však v dnešnej digitálnej dobe, kedy je všetko na webe, znamená niečo krát minimálne sto. Adamovi Ďuricovi sa to ale podarilo a od včera sa môže tešiť z ocenenia, po ktorom túži snáď každý z hudobnej brandže. Platinu si vyslúžil za vyše 4000 predaných kusov albumu Mandolína, ktoré sa podarilo predať ani nie za polroka.

“Toto ocenenie si veľmi vážim, pretože sa neudeľuje každý deň. Keď sa stal album zlatý, čo bolo prakticky asi o týždeň alebo dva od jeho vydania, už vtedy som si povedal, že som spokojný a že si viac ani nemôžem želať. Platinu som naozaj nečakal, takže ma nesmierne potešila. Je to pre mňa najkrajší vianočný darček od mojich fanúšikov,” týmito slovami opísal radosť z úspechu Adam Ďurica.

_DSC5520

Každý vydaný singel z albumu Mandolína sa teší obrovskej popularite, ktorá skladba je však Adamovmu srdcu najbližšia? “To je ako opýtať sa matky, ktoré dieťa má najradšej. :) V každej pesničke som nechal kus svojho srdca, svoje výpovede, myšlienky, mám ich preto všetky rovnako rád a aj preto som ich úplne všetky hral aj na koncertoch Mandolína Tour. Ale keby predsa, tak mi robí najväčšiu radosť asi pesnička Tak to vidím ja.”

Tak to vidím ja by mala byť nielen titulnou skladbou k seriálu Zoo, ale aj posledným singlom z albumu Mandolína, čo značí, že vo vzduchu už možno visia aj nápady na nový album. “Nápady na nový album už sú, ale zatiaľ ešte nie konkrétne. V januári bude trošku pokojnejšie obdobie, takže si po celom roku oddýchnem a budem čerpať inšpiráciu. Mám doma aj štúdio, ktoré by som mohol využiť práve v tomto období. :)”

Ešte predtým však budú Vianoce a tie bude Adam klasicky tráviť s rodinou a najbližšími. “Chcem, aby sme boli všetci spolu, zdraví a šťastní, aby sme si mohli povedať, že máme tento rok za sebou a že bol úspešný. To je pre mňa dôležitejšie ako nejaké darčeky.” Na Silvestra však spevák ešte plány nemá, takže je možné, že bude koncertovať a nikde nie je napísané, že nie vo vašom meste. :)

Viac o pripravovaných koncertoch Adama Ďuricu v článku: Adam Ďurica pre veľký úspech Mandolína Tour pridáva ďalšie koncerty!

_DSC5543 fb fb1 fb2 fb4 fb7

Foto: Martin Ferenčík

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Slavka
Jej revír je kultúra, jej tempo je vražedné. Jej protivníci – speváci, herci a iné slovenské celebritky :). Nasadená 24 hodín denne, to je naša Slávka, nie je nik, kto by ju nemal rád. Spovedá rôzne osobnosti kultúry, najmä hudby a píše o všetkom, čo sa umením dá nazvať, ale aj o rôznych iných témach.