14. novembra odohral Adam Ďurica v bratislavskom klube Babylon svoj záverečný koncert v rámci Mandolína Tour. Keďže vstupenky sa predávali ako teplé rožky a všetky koncerty sa spevákovi podarilo vypredať, rozhodol sa, že spraví svojim fanúšikom radosť a v turné bude pokračovať aj budúci rok. 

Adam Ďurica má za sebou nadpriemerne úspešné turné Mandolína Tour, a že bolo naozaj skvelé, môžeme potvrdiť aj my v redakcii, keďže sme sa zúčastnili na záverečnom koncerte v Bratislave. „Som veľmi šťastný. Tento večer dopadol tak, ako sme si ho vysnívali. Celé turné je jeden splnený sen. Bolo to veľké dobrodružstvo, skúsenosť a aj najväčšia šnúra, ktorú dom doteraz robil. Každým koncertom sme sa do toho viac dostávali. Program sme mali bohato vystavaný po technickej stránke aj hudobne. Nebolo to jednoduché, stálo nás to veľa síl. Príprava trvala vyše pol roka, ale myslím si, že sme ju dobre zúročili. Každým koncertom to šlapalo lepšie,“ zhodnotil svoju šnúru Adam Ďurica.

Avšak nie každý mal to šťastie, že sa dostal k vstupenke, keďže sa po nich len tak zaprášilo, preto si Adam pre svojich fanúšikov pripravil prekvapenie. So svojou kapelou navštívi už vo februári ďalšie mestá ako Levice, Lučenec, Senica, Komárno a Praha. V apríli sa opäť predstaví v Košiciach a nakoniec v Bratislave. Ani na jednom z koncertov nebude, samozrejme, chýbať speváčka Zuzka Smatanová, ktorá bola hosťkou i na jesennej časti Mandolína Tour. Adam na ňu nešetril slovami chvály „Zuzka Smatanová bola pre mňa jednoznačná voľba. Máme spoločný duet, veľmi pekný, ktorý sa ľuďom páči. Bolo by až hriešne nezahrať ho. Som rád, že pozvanie na turné prijala a že s nami pôjde aj na ďalšie koncerty,“ s úsmevom prezradil spevák..

A čo na spoluprácu a turné hovorí samotná Zuzka Smatanová? „Naša spolupráca sa začala minulý rok, keď som ho oslovila na naspievanie duetu „Miesta“. Celé to zafungovalo, a tak ma Adam pozval na turné. Budem mať pekné spomienky, bolo to veľmi príjemné. Myslím, že sa nám spolupracuje naozaj dobre. Adam je výborný muzikant a spevák. Tvrdo na sebe pracuje a teraz zberá ovocie. Myslím si, že si to zaslúži,“ rovnako tak nešetrila slovami chvály na Adamovu adresu ani Zuzana Smatanová.

adam durica1

Okrem pripravovaných koncertov sa ale fanúšikovia môžu tešiť aj na ďalšie prekvapko. Adam už čochvíľa vydá nový singel s názvom Tak to vidím ja, ktorý sa objaví aj v seriáli „Je to pieseň z albumu Mandolína, ktorá by sa v špeciálnej verzii mohla objaviť v televíznom seriáli. Zatiaľ viac neprezradím, pretože je to len v štádiu príprav,“ doplnil Ďurica.

Mandolína tour 2016

9.2.2016 –  Levice – MSKS Kino Junior

10.2.2016 – Lučenec – Kino Apollo

11.2.2016 – Senica – Dom kultúry

12.2.2016 – Komárno – Dom Matice

15.2.2016 – Praha – Lucerna Music Bar

5.4.2016 – Košice – Spoločenský Pavilón – MANDOLÍNA ŠPECIÁL

7.4.2016 – Bratislava – Istropolis – MANDOLÍNA ŠPECIÁL

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Slavka
Jej revír je kultúra, jej tempo je vražedné. Jej protivníci – speváci, herci a iné slovenské celebritky :). Nasadená 24 hodín denne, to je naša Slávka, nie je nik, kto by ju nemal rád. Spovedá rôzne osobnosti kultúry, najmä hudby a píše o všetkom, čo sa umením dá nazvať, ale aj o rôznych iných témach.