Po svete chodí nespočetné množstvo tatérov, ktorí svoje povolanie berú skutočne vážne a chcú, aby ich zákazníci odchádzali domov s úsmevom na tvári. Medzi nimi sa nájdu aj tvoriví inovátori, ktorí vymýšľajú rôzne novinky a k jedným z najšikovnejších môžeme jednoznačne zaradiť aj mladú umelkyňu Tukoi Oyau. Tá totiž svojimi prácami doslova vyráža dych!

Na prvý pohľad sa zdá, že tatérka z Melbourne vytvára na telách svojich zákazníkov obyčajné a ničím zaujímavé diela, no keď sa pozriete bližšie, v momente zmeníte svoj názor. Pýtate sa, v čom sa jej výtvory odlišujú od tých ostatných? Tukoi tetuje vskutku jednoduché obrázky, no práve atrament ich robí výnimočnými. Okrem klasickej čiernej farby toto kreatívne žieňa využíva aj špeciálne fluorescentné, vďaka ktorým jej diela doslova svietia v tme. 

Jej jedinečná tvorba tak posunula taterské umenie o level vyššie a zákazníci, ktorí sa môžu popýšiť týmito unikátnymi obrázkami, sa z nich môžu tešiť aj v tmavých miestnostiach. Užiť si umenie od Tukoi môžu ešte viac, keď sa vyskytnú v takých priestoroch, kde sa nachádzajú UV žiarovky. Vtedy tieto diela dostávajú úplne iný rozmer.

Zdroj: Mymodernmet.com | Foto: Instagram