Ako sa hovorí, muži sú z Marsu a ženy z Venuše, no aj napriek tomu, že každý z nás je úplne iný, chlapi môžu byť z času na čas len naozaj ťažko zvládnuteľní. :) Majú totiž zopár ,,špeciálnych návykov“, ktoré nás, ženy, vytáčajú doslova do nepríčetna.

 

Určujú, čo máme robiť

Po dlhom a únavnom dni v práci chceme, aby nás partner vypočul, mnohokrát nám dokonca stačí, že na naše výlevy iba prikývne. Chceme sa jednoducho vyrozprávať. On však namiesto toho, aby len sedel a sem tam pohol hlavou zhora nadol, nás okamžite začne poúčať o tom, čo by sme mali urobiť. Ako možno riešiť dané veci inak. My však nechceme rady, chceme len bútľavú vŕbu!

Nevenujú nám pozornosť

Poznáte to určite všetky – hovoríte s mužom o niečom dôležitom, možno sú to len dve minúty a zrazu zistíte, že on vás vlastne vôbec nepočúva a nikdy počúvať ani nezačal. On nepochopí, že vám k životu stačí toto obyčajné, jednoduché gesto a pritom s vami nemusí ani súhlasiť, ani súcitiť.

Zaspia hneď po milovaní

Ako vážne? Nikdy nepočul o maznaní? Prečo nechápe, že sa chceme len na chvíľu pritúliť? Milovanie je pre mnohé ženy veľký krok, ktorému sa neoddávajú s kýmkoľvek a taktiež ho nepovažujú len za splnenie fyzickej potreby. Hmmmm, česť výnimkám. :)

Nepomáhajú v domácnosti

Niektorí chlapi si očividne myslia, že riady sa umývajú sami. Neuvedomujú si totiž, že niektoré domáce práce sa musia robiť denne, a dokonca ručne! Občas by určite neuškodilo podať pomocnú ruku.

Nevšímavosť

Máte nový účes? Nové šaty či ste dokonca vymenili celú obývačkovú stenu a on nič? :) Nuž, väčšina z mužov akoby mala klapky na očiach, čo dokáže mnohé z nás vytočiť do nepríčetnosti. Zmeny totiž nerobíme len pre seba, chceme byť totiž krásne najmä pre neho.

Neopýtajú sa na cestu

Áno, všade boli, všetko vedia, no zablúdia aj po ceste do obchodu na rohu ulice. Muži majú nepochopiteľne veľké ego na to, aby sa občas zastavili a opýtali na cestu, aj keby boli na konci vesmíru a nevedeli by, kadiaľ sa dostať späť. Je dokázané, že chlapi považujú nevedomosť za volantom za poníženie a ovplyvnenie ich ,,mužnosti“. Oni snáď nikdy nepochopia, že my, ženy, by sme brali zastavenie okoloidúceho za zodpovedný krok, nie za ich fatálne zlyhanie.

Po svadbe sa zmení úplne všetko

Pokiaľ s ním len randíte, je neuveriteľný džentlmen, ktorý občas prinesie ružu alebo čokoládu, podrží vám dvere alebo prisunie stoličku v reštaurácii. Po svadbe všetky tieto maličkosti zmiznú ako dym.

Mužská smrteľná choroba – soplík

Každý z nás raz za čas ochorie. Ale prečo sa pritom musia chlapi správať ako štvorročné deti? Dokážu len kňučať a sťažovať sa. A to je neskutočne iritujúce.

Flirtovanie

Aj keď sú zadaní, flirtovanie či hádzanie očkom po iných ženách je pre chlapov celkom bežná vec, dokonca ich prirodzený pud. Áno, my prekusneme čokoľvek, keď to, samozrejme, nerobia v momente, kedy kráčame vedľa nich držiac sa za ruky. Ale to zrejme nikdy nepochopia. :)

Zdroj: allwomenstalk.com | Foto: pixabay.com