V súčasnosti sa všade výborne darí rôznym napodobeninám parfémov, ktoré vás nielen sklamú svojou podstatou, ale môžu byť dokonca zdraviu škodlivé. Ako teda rozoznať originál od fejku?

Spolu so stúpajúcou obľubou značkových parfémov sa všade začína dariť aj rôznym napodobeninám, ktoré nielen sklamú svojou podstatou, ale môžu byť dokonca závadné pre naše zdravie. U nás je to predaj najmä cez rôzne neoverené internetové bazáre, tržnice a podobné “blšie trhy”. Ako nenaletieť? Stopercentná záruka je kupovať zásadne v kamenných alebo preverených internetových parfumériách. Avšak tým pádom by človek prišiel o množstvo lákavých a výhodných možností :). Ako teda rozpoznať pravý parfém od fejku?

Skontrolujte balenie

kódxxxx

Pravý parfém je zabalený v pomerne silnom celofáne a je bezchybne natesno zložený, nekrčí sa. Naopak, pokrčený celofán je znakom napodobeniny.

Bezchybné švy

balenie x

V prípade, že je plastový obal na krabici od parfému neatraktívny (šev je široký viac ako 5 mm, je nerovný alebo je na ňom prebytočné lepidlo), potom ide o napodobeninu. Obal pravého parfému má vždy bezchybné švy!

Etikety a nápisy

šípka x

Pozrite sa na zlatý kruh. Šípka smerujúca vpravo by mala byť vždy tmavšia a výraznejšia ako šípka smerujúca doľava. Pri kupovaní parfému si neváhajte pozrieť internetovú stránku výrobcu, či sa informácie zverejnené na stránke zhodujú s informáciami uvedenými na obale. Aj ten najmenší nesúlad je známkou falzifikátu!

Kartón vo vnútri balenia

papierx

Vnútorný obal je vyrobený z kvalitného kartónu a je určený na ochranu fľaštičky pred poškodením. Vo vnútri má špeciálnu konštrukciu, ktorá udržuje fľaštičku na svojom mieste. Farba kartónu by mala byť bielej, nie šedej farby.

Dizajn

názov x

Pri pohľade do výkladu predajne môžete vidieť parfémy, ktoré majú záhadne podobný vzhľad aj vôňu. Avšak! Majú skomolený názov, ktorý niekedy môžete prehliadnuť. Tento jednoduchý trik umožňuje záľudnému výrobcovi, aby sa ochránil na súde. Takže nezabudnite poriadne skontrolovať fľaštičku parfému.

Farba parfému

farba x

Slávne značky nepoužívajú vo svojich výrobkoch priveľa farbív, čo odôvodňuje, prečo je farba originálu zvyčajne bledá. Nápadná výrazná farba kvapaliny je znakom falošného parfému.

Vrchnák fľaštičky

znak x

Vrchnák originálneho parfému musí byť dokonale symetrický (samozrejme, pokiaľ pôvodne nie je navrhnutý inak) a musí perfektne sedieť na fľaštičke.

Sériové číslo

číslo x

Sériové číslo by malo byť uvedené na dne fľaštičky (nie nalepené!), taktiež by malo zodpovedať číslu na dne krabice (vyrazené v spodnej časti krabice alebo vytlačené atramentom).

Fľaštička

sklo x

Značkový parfém má vysoko kvalitnú fľaštičku s hladkým a jemným povrchom. Fľaštička falošného parfému je trochu drsná a tvarovaná.

Foto: brighside.me

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Mikauka
Miluje dobrú hudbu, ktorá ma niečo do seba a človeku niečo dá. Inak zbožňuje kávu a čierny čaj. Píše energicky a drzo. Vždy povie, čo si myslí :)