Ak si myslíte, že čím je človek starší, tým je pomalejší a „nepotrebnejší“, tak určite nepoznáte túto babičku, ktorá vyvracia všetky mýty. Reč je o najstaršej chirurgičke sveta, ktorá vo svojich 89. rokoch zvláda až štyri operácie denne!

Alla Illyinichna Levushkina (89) je najstaršia chirurgička sveta, ktorá pracuje v Ryazantskej nemocnici v Moskve. Znie to neuveriteľne, ale napriek svojmu veku je vo vynikajúcej fyzickej kondícii a vo svojom obore skutočnou nenahraditeľnou odborníčkou. Stále totiž zvláda až štyri operácie denne!

Žije v byte, v ktorom sa dokonca stará o svojho zdravotne postihnutého synovca a jej osem mačiek. Hoci vo svojej kariére vykonala už vyše 10 000 operácií, stále nemá v úmysle spomaliť svoje tempo či nebodaj odísť do dôchodku. Ako sama povedala pre Lite FM: „Byť doktorom nie je iba profesia, je to životný štýl. Keby som prestala operovať, kto to bude robiť?“ Táto dáma je skutočne fenoménom. A čo je tajomstvom jej dlhovekosti a parádnej kondičky? Všetko zje, veľa sa smeje a veľa plače. Tak čo, išli by ste k nej pod nôž? :)

Zdroj: Boredpanda.com