Naše telo má vlastný jazyk a niekedy o nás napovie omnoho viac ako slová. Nedávne vedecké štúdie preukázali, že ľudia, ktorí vedia efektívne komunikovať neverbálne, majú vyšší level emocionálnej inteligencie. Naučte sa, ako na to!

 

1. Ako správne sedieť

Hrbiť sa na stoličke, byť opretá lakťami o stôl, podopierať si hlavu rukou… STOP! Ak takto sedávate, okolitému svetu oznamujete, že nemáte záujem o to, čo počujete. Je to znak neúcty. Sadnite si s vystretým chrbtom a ramenami, budete tak pôsobiť viac sebavedome. Pamätajte: čím viac priestoru vaše telo zaberá, tým úspešnejšie budete vyzerať. 

2. Menej gestikulovania je viac

Ak máte v obľube prehnané používanie gest, obmedzte to. Ľudia by si mohli myslieť, že klamete alebo sa snažíte niečo skryť. Na druhú stranu- otvorené gesto ako rozširovanie rúk pôsobí príjemným dojmom.

3. Prekrížené ruky sú tabu

Pokiaľ patríte medzi tých, ktorí majú pri rozhovore prekrížené ruky na prsiach, podvedome signalizujete druhým jasný signál: ,,Nesúhlasím s tým, čo hovoríš.“ Aj keď sa usmievate a máte prekrížené ruky, nepôsobí to dobre.

4. Odnaučte sa dotýkania vlasov

Zbohom chytaniu vlasov vo všetkých podobách – hranie sa s pramienkami vlasov, prehadzovanie zo strany na stranu, cuchanie frizúry či neustále dávanie vlasov za ucho. Svetu tak dávate najavo svoju neistotu a nedostatok pozornosti.

5. Úsmev, úsmev, to je šanca premenená…

Úsmev v správny čas a na správnom mieste dokáže hotové zázraky. Odhaľovaním zubov ukazujete, že máte kontrolu nad situáciou okolo seba a dokážete zachovať pokoj aj v stresovej situácii. Navyše, úsmev funguje ako bumerang: keď sa usmejete, druhý sa usmeje tiež!

6. Očný kontakt

Očný kontakt je najsilnejšia forma neverbálnej komunikácie. Ak však udržiavate s vašim komunikačným partnerom pohľad do očí príliš dlho, môžete ho tak poriadne vyviesť z rovnováhy. Druhý extrém je vyhýbanie sa očnému kontaktu úplne – vysielate tak správu, že niečo skrývate. Naučte sa používať prirodzený očný kontakt s niekoľkými očnými ,,odbočkami” inam.

7. Traste pevnou rukou

Nikdy nepodávajte ruku slabo či mľandravo! Silný stisk automaticky hovorí o úspešnej, istej a silnej osobnosti.

Zdroj: brigtside.me | Foto: Freepik.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Klaudi K.
Obyčajná študentka, ktorá má jeden veľký koníček a tým je písanie. Nasáva inšpiráciu kade tade a píše z každého rožka troška. :-)