Patríte k tej časti populácie, ktorá sa na zázraky pozerá okom zarytého skeptika a pritom závidíte všetkým tým ,,šťastlivcom”, ktorých osud zavial k bránam úspechu? Hovoríte vety typu: ,,To sa nedá” a tajne dúfate, že raz, možno len na milisekundu času sa vám podarí žiť svoj sen?

Niekedy šťastie prichádza nečakane. Zrejme iba tak, aby si vyskúšalo či za to stojíme. Či sme vôbec hodní dostať príležitosť na zmenu. Mnohí z nás sa totiž tejto skladby piatich písmen zúfalo boja. Možno preto, lebo strach dostávame do krvného obehu spolu s povinným očkovaním a možno z dôvodu, že si nedokážeme predstaviť nič lepšie a ,,bezpečnejšie“ ako to, čo sme žili doteraz. Väčšinou však ide hlavne o zmes viery a tvrdej práce na sebe samom. Táto cesta vytrvalosti a nádeje sa považuje už od dávnych čias za diaľnicu k zázrakom. Prielom snahy a nadšenia, v ktorom sa prejaví neuveriteľná 6D realita žitia.

Čo je teda tá 6D realita?

D-ôvera  (v zázraky, šance, nové začiatky)

D-ychtivosť (po nových skúsenostiach, vedomostiach, zážitkoch)

D-okonalosť (v snahe robiť veci najlepšie, ako to len ide, prekonávať svoje limity)

D-ostupnosť (všetko, o čom snívate je stále na dosah)

D-ravosť (s oduševnením a nadšením za novými úspechmi)

D-ejovosť (vždy sa niečo deje, treba mať len otvorené oči)

Skúste preto ešte dnes zaradiť do svojho plánu na zlepšenie ,,šesť-déčkový” program. Zrežírujte svoje šťastie podľa vlastných predstáv a verte alebo nie, určite vám pošlú lístky na premiéru toho kinového trháku prvou triedou!

Ako na to? Takto:

Novým začiatkom predchádzajú konce

Ak chcete schudnúť, musíte sa prestať prejedať, zatarasiť cestu k chladničke, povedať zbohom čokoládovej rozkoši, vzdať sa doterajšieho spôsobu života a začať cvičiť. A prepínať všetky programy o varení, samozrejme.

Pokiaľ túžite stretnúť toho pravého, musíte sa jednoducho rozísť s tým ,,fejkovým“, ktorým ste si lepili oči v snahe ostať skromná a uspokojiť sa s málom. Alebo, ak ste stále single, vzdať sa samotárskeho životného štýlu, rozhodnúť sa otvoriť srdce a brány dokorán, aby po príjazdovej ceste mohol priklusať princ na bielom koni alebo aspoň bielom BMW. :)

Získať novú prácu, venovať sa činnostiam, ktoré milujete sa dá len vtedy, ak pre to urobíte všetko možné aj nemožné. Každý deň budete o tom nielen snívať, ale tiež podnikať kroky k vysnívanému úspechu. Naplánujte si svoje postupy vedúce ku šťastiu, veď ako sa hovorí v známom citáte: ,,Nemusíte vidieť celé schodisko. Proste urobte prvý krok!”

A čo sa týka rozhodnutia žiť šťastne a plnohodnotne – ,,Prestaňte sa báť a začnite využívať šance vedúce k úspechu!“ Niekedy je nutné opustiť všetky istoty, no väčšinou stačí zmeniť spôsob myslenia a skoncovať s obavami…

,,Neexistuje nič, čo by človeku bránilo robiť to, čo miluje a stať sa takým, akým túži byť!

Existuje len strach, nedostatok odvahy a prehnané očakávania vedúce k predčasnému hádzaniu flinty do žita.”

Nový rok je príležitosť ako robiť veci inak

Na strednej moja profesorka psychológie povedala: ,,Skutočný človek má odvahu každý deň začať nový život!“ Väčšina z nás však k tomu potrebuje magické dátumy a čo je v zmysle oddelenia starého a nefunkčného od nového a vysoko efektívneho fungovania lepším medzníkom, než začiatok nového kalendárneho roka??? Ak ešte nemáte spísaný svoj zoznam predsavzatí, ktorý opäť skončí medzi papiermi na skartovanie alebo na dne smetného koša plného obalov a prebytkov z vianočného ,,mlsania“, dajte si aspoň jeden, zato veľmi efektívny záväzok. ,,BUDEM ROBIŤ VECI INAK – LEPŠIE!“

Vlastne by to malo byť o tom, aby sme všetko v našom živote robili najlepšie ako vieme, ale ak ste sa doposiaľ ulievali a mysleli si, že vám niekto vysype za fúrik šťastia pred dvere, akékoľvek zlepšenie situácie bude skoro malý zázrak!

NOVÝ ŽIVOT alebo STAŇTE SA ČÍM CHCETE

Pamätáte si pieseň od extravagantnej Pink, v ktorej tvrdí, že chce byť niekto iný?

Určite ste si to mnohokrát priali aj vy sami. Každý z nás aspoň raz zatúžil byť niekým krajším, úspešnejším, obľúbenejším, bohatším, slávnejším…. Ale ak chcete byť naozaj niekým iným než doposiaľ, existuje na to veľmi jednoduchý recept, ktorého obsahom je prekvapivo iba jedno slovo – BUĎTE!

Buďte zábavné, krásne, milé, spoločenské, charizmatické, usmievavé, žiarivé, úspešné…. doplňte si čo len chcete. Vlastne všetko je len na VÁS! Neexistuje nič, čo by človeku bránilo robiť to, čo miluje a stať sa takým, akým túži byť! Existuje len strach, nedostatok odvahy a prehnané očakávania vedúce k predčasnému hádzaniu flinty do žita.

Nový život je iba otázkou nového postoja!

Veľa šťastia k dosiahnutiu všetkého o čom snívate, verte nám, je to možné!

Video: Youtube, Giphy

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Soňa S
Milujem písanie, svoje dieťa a život! Som neobyčajne obyčajná žena, s vierou v zázraky, túžbou meniť svet a žiť plnohodnotne. Romantická hrdinka s často utopistickými predstavami a zmyslom pre nezmysel- áno aj taká občas bývam:) Vo voľnom čase spievam , píšem, plním si sny a robím čo môžem, aby to za to stálo:)