Jednou z hviezd internetu je v posledných dňoch 6-ročná Janiyah Lewis, ktorá sa stala slávnou vďaka svojej dobrosrdečnosti, ľudskému súcitu a taktiež vďaka svojej mamine, ktorá uverejnila jej nádherné gesto na sociálnej sieti Facebook.

Janiyah Lewis bola na nákupoch so svojou mamou Kenyattou, keď zbadala pred obchodným centrom bezdomovca. Dievčatko z Norfolku vo Virginii sa bálo, že je muž smädný, pretože bolo vonku veľmi teplo, a tak mu ponúkla svoj nápoj a svoje vreckové. Následne poprosila mamu, aby zúfalého muža vzali na jedlo do najznámejšej siete rýchleho občerstvenia. Krátko potom, ako sa dievčatko rozhodlo pomôcť bezdomovcovi, nasledovali ju ďalší dvaja ľudia. Kenyatta po návrate domov zazdieľala príspevok o veľkodušnosti svojej dcéry na Facebooku a ten sa následne pomocou mnohých zdieľaní dostal do povedomia širokej verejnosti.

Neskôr sa ukázalo, že muž nebol bezdomovcom, ktorý by chcel zneužívať svoju situáciu, len sa skrátka ocitol na dne spoločnosti, pretože prišiel o manželku, majetok a neskôr mu po nehode zhorel príves, v ktorom býval. Matka malej Janiyah pridala fotku dcéry a bezdomovca na Facebook a opísala súcitnosť a porozumenie, ktoré prejavila jej dcérka. Svoj príspevok zakončila slovami: ,,toto mi dodalo trošku nádeje pre tento svet.” Ako sa zdá, len šesťročné dievčatko dodalo nádej nielen svojej mamine, ale taktiež mnohým iným ľuďom. Stačilo na to jednoduché gesto ľudskej spolupatričnosti a dobroty.

Janiyah Lewis Janiyah Lewis

Zdroj: Dailymail.co.uk | Foto: Facebook.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tomino
Ženy sú úžasné inšpiratívne osobnosti a vo svete bez nich by som nikdy nechcel žiť. Mne ako mužovi je cťou, že som mohol aspoň trochu nahliadnuť do ženského sveta a že mám možnosť prinášať najkrajším čitateľkám SlovakWoman každodenné zaujímavosti, najmä zo sveta šoubiznisu a virálnych tém. :)