Rozhodli ste sa, že je načase začať chodiť do fitka a schudnúť, poprípade vypracovať svoju postavu do dokonalosti? Gratulujeme, prvý krok máte úspešne za sebou! Avšak, aj keď sa vám to zo začiatku možno nezdá, môže byť naozaj ťažké ostať motivovaná a verná svojmu rozhodnutiu. Prinášame vám niekoľko spôsobov, ktoré vám pomôžu k tomu, aby ste zostali motivovaná.

 

Videá na YouTube

Sledovanie videí na YouTube vám môže pomôcť hneď niekoľkými rôznymi spôsobmi – môžu vás namotivovať vypracované telá fitnessiek alebo sa môžete naučiť nové cviky, ktoré neskôr vyskúšate. Najlepšie je pozrieť si video pred tréningom, pretože cvičenie uvidíte z iného uhla pohľadu a viete, čo vás čaká či ako to máte robiť.

Foťte sa

Nebojte sa toho a odfoťte sa pravidelne, napríklad raz za týždeň. Pomôže vám to všimnúť si veci, ktoré sa už zlepšili, a na ktorých je, naopak, potrebné ešte zapracovať. Nikdy sa nesúďte, len na sebe naďalej pracujte. Je to pre vás aj istá forma potešenia, pretože fotky vám ukážu, ako ďaleko už ste a čo ste dosiahli.

Zapíšte si svoj cieľ

Pokiaľ chcete ostať motivovaná, zaznamenávanie cieľov môže byť pre vás veľkou pomocou. Keď sa pozriete na daný papier s vašimi métami, nakopne vás to a neustále vám bude pripomínať, čo je ešte potrebné dokončiť. Najlepšie je zapísať si aj to, čo ste jedli alebo aký tréning ste v daný deň absolvovali.

Kúpte si oblečenie určené na cvičenie

Ktorú ženu by nepotešilo nové oblečenie, navyše, ak je pekné a k tomu ešte aj pohodlné? Už len to, že sa budete cítiť dobre v tom, v čom ste, je krok k väčším úspechom.

Nastavte si pripomienku

Nastavte si pripomienku v telefóne alebo si na nástenku nalepte papierik. Môže to byť pripomenutie tréningu alebo len nejaký motivačný citát. Aj napriek tomu, že nemáte naplánované žiadne cvičenie, môže vás to “prinútiť” aspoň ku krátkej prechádzke po sídlisku, čo je taktiež úspech! Smelo do toho! :)

Zdroj: allwomenstalk.com | Foto: pixabay.com