Ženy sa každodenne na niečo sťažujú. Poznáte to? Buď ste v strese a nič nestíhate alebo vás vytáčajú partneri či deti, prípadne ste stále s niečím nespokojné. Povedzme si úprimne, v tomto prípade ide najmä o zovňajšok a mnohokrát na to nie je vôbec žiaden dôvod. Ako tomu predísť?

Nehovoríme, že vám pár nasledujúcich rád zmetie všetky starosti zo stola, ale minimálne budete nabitá pozitívnou energiou.

1. Majte sa rady!

Halóóó, ste predsa ženy a teda tie krajšie polovičky. Ak chcete, aby vás milovalo okolie, musíte milovať najprv samé seba. Skúste sa preto každé ráno na seba pozrieť do zrkadla, usmiať sa a povedať si: „Si krásna“ alebo „Čau kočka“. Váš deň bude hneď krajšie naštartovaný.

2. Rozdávajte komplimenty

Je úplne jedno či pochválite kamarátke už stý pár náušníc, potľapkáte kolegu po ramene a poviete, že odviedol skvelú prácu alebo len poškrabkáte za uchom susedovho psa a poviete mu „dobrý chlapec“, keď na vás konečne nevyskočí. Je to len na vás. Podstatou je odovzdať aspoň jeden kompliment denne. A uvidíte, že sa vám to vráti. Veď viete – karma.

3. Usmievajte sa

A to na každého! Kráčajte po ulici vzpriamene, s hlavou hore a majte úsmev na tvári. Zo začiatku si možno budete myslieť, že po vás ľudia zazerajú ako na usmiateho blázna, ale čím viac sa budete usmievať, tým viac usmiatych ľudí uvidíte a tým budete mať krajšie dni.

kompliment

4. Spomaľte

Vieme, že toho máte veľa, ale tri minúty nikoho nezabijú. Pustite si svoju obľúbenú pieseň alebo sa ponorte do úplného ticha. Je to len na vás. Zavrite oči a dýchajte, na nič nemyslite. Presne ako pri joge. Len vnímajte, ako sa vám nadvihuje a klesá hrudník, aké prirodzené je dýchanie a ako vás napĺňa pokoj. Robte to každý deň.

5.Robte dobré skutky

Netvrdíme, že teraz musíte prepnúť na mód Matky Terezy. Ale jeden dobrý skutok za deň nie je taká tragédia. Po čase to pre vás začne byť prirodzené a dobré skutky budete robiť podvedome. Skúste pomôcť susedovi – dedkovi s nákupom alebo starej pani s paličkou ponúknite, že sa prebehne s jej psíkom po parku. Boli ste na nákupe a pred obchodom je bezdomovec? Tak mu darujte pečivo, jogurt, čokoľvek. Aj za to vám bude vďačný. Veď dobrí ľudia, robia svet lepším. Prečo ho teda nezlepšiť?

Skúste si dať výzvu a držať sa týchto rád aspoň mesiac. Budete mať krajšie dni (najmä tie zamračené), a čo viac, urobíte deň krajším aj niekomu inému. A to je na nezaplatenie. Dobrý pocit sa nedá vyvážiť ničím. Odskúšané – overené. A po mesiaci vám to pôjde aj samo. :)