Tohtoročná zima prináša veľmi príjemné a využiteľné fashion kúsky, ktoré nie sú ani na pohľad na zahodenie. Módni návrhári tentoraz nemysleli len na vizuálnu stránku outfitu, ale aj na jeho praktické využitie. Zjednodušene povedané, pre krásu nemusíte vždy len trpieť, ale aj v mínusových teplotách môžete byť štýlové, bez ujmy na zdraví, zabalené v teplúčkom a pritom modernom looku!

Dámy sú povestné tým, že si nikdy nemajú čo obliecť. Tu je 5 najhorúcejších trendov, ktoré by nemali chýbať v šatníku modernej ženy.

Štrikované, ako od babičky

Áno, presne to, do čoho vás kedysi nevedeli dostať, je teraz najhorúcejším módnym trendom. A neostalo to len pri svetroch! V obchodných centrách dnes nájdete široký výber pletených šálov, rukavíc, ale aj kardiganov či hrejivých čiapok. Výber je len na vás.

1

A zase trenčkoty!

Ak ste si ho ešte nekúpili, mali by ste to určite napraviť práve v týchto dňoch. V sezóne 2015/ 2016 si môžete všimnúť, že prevládajú jednoduché strihy a farby v odtieňoch zemitej, štýlovej šedej, no mnoho kúskov nájdete aj v tzv. military štýle.

2

Nesmrteľná koža

 

Kožená bunda je kúsok, ktorý sa objavuje na mólach každučký rok, nakoľko je nadčasová, výnimočná a ľahko kombinovateľná. V posledných rokoch je in aj koženka či už na jesennej bundičke, kabáte alebo čižmách. Tento variant vám ušetrí peniaze, zvieratám život a na pohľad je takmer na nerozoznanie od pravej kože.

3Chlpatá je in

 

Chlpaté goliere nájdete naozaj na každom rohu. Je len na vás či si zvolíte pravú alebo umelú kožušinu, tou druhou však šetríte nielen prírodu, ale aj svoju peňaženku. A navyše, umelé chlpy (vlasy, mihalnice) sú v móde, tak prečo nie? :)

4

Shearling – Ovčia kožušina

,,Shearling” sa nazýva typ ovčej kožušiny, ktorá je z jednej strany semišová a z druhej pokrytá vlnou. Môžete ju nosiť na rôzne spôsoby či už ako kabát, vestu alebo aj v rôznych kombináciach.

5

BONUS – UGG

Na záver sme si pre vás pripravili tieto topánočky, milované a nenávidené zároveň. Napriek skutočnosti, že plnia svoju praktickú funkciu, mnohí sa zhodujú, že deformujú ženskú nohu a sú až nevkusným doplnkom, nanajvýš tak na odhŕňanie snehu. Sme však presvedčené, že ak sa nájde kvalitný a pekný kúsok, vedia byť štýlovým a zároveň užitočným doplnkom na zimu. V otázke čižmičiek ,,UGG” sa svet rozdelil na dve nekompromisné skupiny. Do ktorej sa radíte vy? :)

6

Autor: Laura Plischkeova

Foto: Pinterest