Poznáte to. Ten film ste videli aspoň stokrát, ale aj tak si ho pustíte znova. Dej a hlášky hlavných postáv už poznáte naspamäť, no to vám nebráni opakovane prežívať silné emócie a uroniť nejakú tú slzičku. Väčšinou ide o notoricky známe romantické scény s krásnymi hercami, ktoré sa v reálnom živote tak často nestávajú. Na tom predsa ale nie je nič zlé. Snívať je dovolené a Hollywood na túto skutočnosť vsádza od úplných začiatkov.

Aj keď v dnešnom svete preplnenom feministkami sú romantické filmy trocha na ústupe, no ktorá z nás by nechcela zažiť aspoň jednu z týchto kultových sćen.

Hriešny tanec s hriešnym Patrickom

Byť tak na malú chvíľu hlavnou hrdinkou Baby, ktorá sa na rodinnej dovolenke zamiluje do profesionálneho tanečníka Johnnyho. Z poslušného bohatého dievčatka sa odrazu stáva divoká rebelka. Všetko je možné, pretože „Baby nebude sedět v koute!“. Ale pozor, väčšina slovenských chlapov sa na „zdvíhačku“ necíti, takže opatrne. :)

Hriešny tanec (1987)

Hrejivý úsmev očarujúceho Brada Pitta

Smrť na seba vezme podobu človeka, aby sa naučila niečo o ľuďoch. Tým človekom nie je nik iný ako pán Brad Pitt. Dobrý výber. A tak sa tento rozkošný blonďáčik s nevinným pohľadom potuluje svetom ľudí a zažíva prvé dotyky nefalšovanej ľudskej lásky. No povedzte, ktorá by si ho nevzala do parády a nepriučila ho našim zvykom? :)

Zoznámte sa, Joe Black (1998)

Zalietať si s mladučkým Leom a atlantickým vetrom vo vlasoch

Všeobecne prevláda názor, že Leonardo dozrieva ako víno a s ním aj jeho filmy. Ale povedzme si úprimne, ktorá postava sa vryla do ženských sŕdc viac ako chudobný chlapec Jack Dawson? Aj keď väčšina mužskej populácie nad touto scénou krúti hlavou, nevadí, aj tak ju milujeme.

Titanic (1997)

Nechať Matthewa McConaughyho zamilovať sa za desať dní

Prinútiť chlapa zamilovať sa do vás a potom ho od seba odohnať. A to všetko za 10 dní. Taká je ústredná téma filmu a pôvodný zámer hlavnej hrdinky. To by však nesmelo ísť o príťažlivého Matthewa McConaughyho, ktorého šarm a dôvtip prekazí vypočítavé ženské plány. Ruku na srdce, odohnali by ste ho od seba?

Ako za 10 dní stratiť chlapa (2003)

Československý rozprávkový bonus alebo ako prekvapiť princa hádankami

Krásni chlapi predsa neexistujú len v Amerike. Na princa z „Troch orieškov pre popolušku“ sa dá pozerať donekonečna, a to nielen počas sviatkov. Aj napriek tomu, že má táto scéna vyše 40 rokov, povestný „tanec s princem“ by s radosťou absolvovali ženy niekoľkých generácií. Keby tak existovali tri čarovné oriešky, s ktorými by sa to dalo zrealizovať.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Foto: Twitter, giphy.com | Video: YouTube