Vyskladať si veci zo svojho šatníka do ideálnej kombinácie, vyzerať štýlovo, ale aj cítiť sa dobre, je sen asi každej z nás. Niekedy však nášmu zvolenému výberu chýba punc jedinečnosti či nejaká maličkosť, ktorá by jednotlivé časti prepojila. V nasledujúcich riadkoch pre vás máme zopár trikov.

 

1. Odznaky

Odznaky, „placky“, brošne, nech ich už nazývate akokoľvek, súčasťou outfitov boli od nepamäti. Či sa už bavíme o jednoduchom plochom kúsku plastu s obrázkom pripevneným zatváracím špendlíkom alebo o nápaditých brošniach všetkých tvarov a veľkostí, všetky tieto drobnosti vedia na seba milo upozorniť a doladiť váš výzor. Pomocou odznakov viete ľahko identifikovať svoju príslušnosť k nejakej fanúšikovskej základni, krajine či organizácii, zaujímavou brošňou zasa ukážete svoju kreativitu. A nemusíte za ne ani utrácať desiatky Eur. Brošne a odznaky si dokážete vyrobiť dokonca aj samy doma a ich „cena“ tak stúpne v očiach verejnosti ešte o čosi viac.

1

2. Nápadité hodinky

Hodinky s väčším zaujímavým ciferníkom alebo naopak s dôrazom na pekný remienok sú jednoznačne odsúdené na úspech. Najmä keď sa rozhodnete nevyužiť žiadne iné doplnky, ktoré by v ten deň zdobili vaše ruky. Skúste sa pri kombinovaní trocha odviazať a siahnite po takých hodinkách, ktoré na prvý pohľad s vaším outfitom vôbec nesúvisia, avšak v skutočnosti obsahujú nejaký prvok, ktorým perfektne pasujú do vašej voľby. Výber je naozaj obrovský a pokiaľ si nepotrpíte na drahých značkových hodinkách, odporúčame vám poobzerať sa po lacnejších variantoch. Môžete si tak zadovážiť širokú paletu nápaditých hodiniek, ktoré potom môžete kombinovať podľa potreby.

2

3. Maxi gumičky

Aj taká nenápadná vec ako je gumička do vlasov, dokáže váš outfit posunúť na vyššiu úroveň. Dnes už aj vďaka internetu máte možnosť objavovať milióny nápadov, strihov, veľkostí a tvarov naozaj každého kusu odevu. Skúste si aspoň raz vlasy zviazať inou ako čiernou gumičkou a budú sa diať zázraky. Veľké semišové gumičky pôsobia veľmi príťažlivo a často dodajú dojem, že ste nad svojím účesom strávili viac času ako v skutočnosti. Hrajte sa so svojou korunou krásy a nebojte sa ani efektu strapatého účesu. Použite veľkú gumičku na drdol z vlasov hornej polovice hlavy. Štýlový doplnok sa postará o to, že budete vyzerať roztomilo.

4. Zábavné náušnice

Aj vo svete náušníc platí, že menej je niekedy viac. Nezáleží na tom, aké veľké ozdoby uší si v daný deň zvolíte. Tie šikovnejšie z vás dokážu zaujať aj náušnicami veľkosti hrášku. Trikom je ich nápaditosť a často aj vtipnosť. Zastavte sa v najbližšej bižutérii a skúste raz, namiesto tradičných zlatých a strieborných farieb, pohľadať aj farebnejšie varianty. Menšie náušničky často disponujú mnohými nezvyčajnými tvarmi a tým aj veľkým potenciálom. Už ho len správne využiť.

5. Kryt na mobil

Spravte z vášho mobilného telefónu luxusný doplnok. Určite váš smartfón disponuje väčšími rozmermi, a ak sa vám ho často nechce natlačiť do kabelky, jednoducho ho nesiete v ruke. Mobilný telefón je predmet, ktorý počas dňa využívate naozaj veľmi často. Prečo to teda nevyužiť vo váš prospech? Oblečte ho do štýlových farebných motívov, nezvyčajných potlačí a rozhodne zaujmete. Kryty dnes stoja pár Eur, a tak sa môžete s ich kombinovaním vyhrať do sýtosti. Výzvou je skúsiť aj celý váš outfit prispôsobiť krytu telefónu. Dokázali by ste to?

3

Foto: Pinterest, Twitter