Uponáhľaný a nezdravý spôsob života má za následok rôzne civilizačné choroby a predčasné úmrtia čoraz mladších ľudí. Niekedy stačí zmeniť stravovacie návyky, pridať viac pohybu, zbaviť sa zlozvykov a vyslúžite si tým pár rokov života naviac. Svoj život od základov prekopala aj táto mladá žena, ktorá doslova ušla hrobárovi z lopaty. A to len preto, že zanedbávala zdravú životosprávu!

35-ročná matka Tracey Potter sa v júli minulého roku sťažovala na bolesti v hrudníku. Myslela si, že má len tráviace problémy a potvrdila jej to aj zdravotná sestra, ktorá tvrdila, že určite išlo len o pálenie záhy. Dva dni na to cítila v hrudi obrovskú bolesť, tak išla do nemocnice. Lekári jej dali lieky od bolesti a povedali, že sa má objednať ku kardiológovi a poslali ju naspäť domov. Počas celého týždňa bolesť Tracey veľmi obmedzovala, nemohla chodiť na nákupy a počas noci sa budila. Po náročnom týždni sa pokúsila zrelaxovať a napustila si vaňu. Keď odtiaľ vychádzala, skolabovala a ostala ležať na podlahe. ,,Nemohla som dýchať, potila som sa a nemala som silu nič urobiť. Bolesť mi prechádzala z krku až do čeľuste. Ani vo sne mi nenapadlo, že by mohlo ísť o infarkt. Povedala som priateľovi, nech zavolá záchranku,” hovorí o hororovom zážitku Tracey.

Po príchode záchranárov sa mladá žena dozvedela, že bude musieť podstúpiť menšiu operáciu. V tomto momente si spomína na krik svojej trojročnej dcérky, ktorá kričala, aby tí zlí páni neodviezli jej maminku preč. Počas operácie sa Traceyino srdce dvakrát zastavilo, no všetko nakoniec dopadlo dobre. ,,Týždne po operácii som mala stopy na hrudníku. Neskutočne to pálilo, svrbelo a mala som tam malé červené stopy po defibrilátore,” dodáva pacientka.

Keď sa následne stretla s kardiológom, ten jej oznámil, že infarkt bol spôsobený zlou životosprávou, fajčením, ale významnú úlohu zohrala aj rodinná história – jej teta umrela ako 50-ročná a stará mama ako 60-ročná, tiež na zlyhanie srdca. Tracey si vstúpila do svedomia, prestala fajčiť, jesť vyprážané jedlá a polotovary, začala konzumovať viac zeleniny, ovocia a rozhodla sa chodiť do fitka, taktiež plávať, aby sa zbavila nadbytočných kilogramov. Jej ťahačom je najmä malá dcérka, pre ktorú tu chce byť čo najdlhšie. Svoj príbeh sa rozhodla zdieľať so svetom preto, aby inšpirovala aj ostatných mladých ľudí, ktorí nedbajú o svoje zdravie.

1

Zdroj/Foto: dailyrecord.co.uk

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Adka
Ambiciózna študentka žurnalistiky, ktorá miluje písanie článkov, čítanie kníh a varenie. Náladová, no priateľská a ochotná komukoľvek pomôcť.