Mnohým z nás sa už niekoľkokrát podarilo zamilovať sa alebo jednoducho prežiť viaceré vzťahy, ktoré neboli dvakrát úspešné. Iné zasa našli pravé šťastie a pravú lásku už pri prvom pokuse. Skutočne si však takmer každá žena prejde 3. prelomovými vzťahmi, ktoré ju posunú a naučia mužov vnímať inak. Aj keď sa do každého partnera zamilujeme pre odlišný dôvod, všetky z týchto vzťahov sú niečim iné a špecifické. Ako tieto partnerstvá vlastne vyzerajú?

 

Prvá láska

Po prvýkrát sa zväčša skutočne zamilujeme počas strednej, niektoré až počas vysokej školy. Po detských láskach je to takpovediac prvý seriózny a ,,ideálny“ vzťah, ktorý si mnohé idealizujeme, nakoľko sa cítime ako v rozprávke. Do tohto partnerstva prichádzame s ružovými okuliarmi, s veľkými očakávaniami, ideálnymi predstavami a zamilovanými očami. Máme totiž pocit, že táto láska je jediná, najkrajšia, najlepšia, nekonečná a najmä bude trvať navždy.

Pri tomto type často zabúdame na svojich kamarátov, seba, život. Všetok svoj čas venujeme výhradne nášmu prvému partnerovi, ktorý je dokonalý, a aj keď nám ktokoľvek z blízkych povie čokoľvek negatívne, nepočúvame. Máme totiž svoju lásku, svoju pravdu, a aj keď sa vyskytnú problémy, snažíme sa vzťah zachrániť za každú cenu, pretože cítime, že práve táto láska je pre nás ako stvorená.

Veľakrát potlačíme samé seba, svoju osobnosť a ak je to nevyhnutné, prispôsobíme sa mnohým veciam len preto, aby náš vzťah vydržal. Napriek akýmkoľvek nedokonalostiam považujeme toto obdobie za skutočne čarovné, veď so sebou prináša naozaj silnú a čistú lásku, na ktorú sa nezabúda po celý život.

Náročná

Tento typ lásky a vzťahu už berieme o čosi realistickejšie. Stále si myslíme, že môže byť tá pravá, vidíme ju už však bez zbytočných ružových okuliarov a romantických predstáv. Tento vzťah je väčšinou veľmi komplikovaný a mnohokrát sa v ňom aj natrápime. Je sprevádzaný možnou manipuláciou, klamstvom, bolesťou. Prekonávame ťažké prekážky a prežívame lekcie, ktoré nás učia, kto skutočne sme, čo pre nás láska naozaj znamená, čo vo vzťahu potrebujeme, čo vyžadujeme od partnera a v neposlednom rade buduje našu hodnotu.

V tomto partnerstve máme tendenciu sa zacykliť a stáva sa z neho nekonečný príbeh. Neustále nové konce, opätovné začiatky a nepochybujeme, že tentokrát to už bude konečne iné. Napriek tomu sa to väčšinou skončí ešte horšie ako naposledy. Ovládajú nás prehnané emócie, dráma a vzťah sa občas podobá na talianske manželstvo. Práve kvôli zainteresovaným a veľmi silným emóciám máme pocit túto telenovelu dookola zachraňovať a nechceme sa jej vzdať. Je sprevádzaná extrémnymi vzostupmi, pádmi a nevysvetliteľne si želáme, aby bol práve tento partner ,,TEN“ pravý.

Neočakávaná

Zjaví sa doslova ako blesk z jasného neba. Nikoho nehľadáme, nikoho neočakávame, možno potrebujeme čas pre seba, nie je tá vhodná chvíľa a aj napriek tomu príde. Je tak rýchla a neočakávaná, že ani nemáme pocit, že sa to celé skutočne deje. Spojenie s partnerom je neopísateľne silné a nepochybujeme, že sa poznáme celú večnosť.

Túto lásku môžeme označiť aj ako našu spriaznenú dušu. Nemáme príliš vysoké očakávania a ideály, či už o samotnej láske alebo o partnerovi. Vzájomne sa maximálne plne akceptujeme a rešpektujeme ako dve osobnosti, ktoré spolu tvoria jednu.

Životom i jednotlivými situáciami plávame spolu. Žiadna láska nie je ideálna, a to platí aj pri tejto. Jednotlivé prekážky či problémy však prekonávame spoločne, pozitívne a bez prehnaných emócií. Vieme totiž, že na konci tejto cesty budeme ešte silnejšie, ako sme boli predtým.

Napriek rôznorodým láskam či vzťahom sú v živote každej ženy skutočné a prelomové len tri. Každý typ lásky a vzťahu má svoje čaro a koniec koncov je len na nás, pre ktorý vzťah sa rozhodneme a ktorý je podľa nášho srdca a vnútra ten pravý.

Foto: pexels.com