31Nie každá z vás má to šťastie, že sa narodila do veľkej rodiny, v ktorej by si mohla vychutnávať výsady staršej sestry. Denno-denné bojovanie o veci, priestor i lásku rodičov vyvažuje úžasná chémia medzi staršou a mladšou sestrou, ktorá dokáže priam neuveriteľne zmeniť dievčenský pohľad na život. 

Prinášame vám 20 dôvodov, prečo by ste mali byť vďačné za svoju staršiu sestru:

1. Vychováva vás už odmalička

Často sa stáva, že rodičia nemajú na svoje deti toľko času, ako by si želali. V tomto prípade je staršia sestra dobrou náhradou, ktorá sa o vás s radosťou postará. Zvlášť, keď je medzi súrodencami väčší vekový rozdiel. Ste pre ňu totiž ako živá bábika.

2. Má na vás obrovský vplyv pri rozhodovaní

Je tou prvou, ktorej poviete všetko a zdôverujete sa jej s každou maličkosťou, na ktorej vám záleží. Ona vypočuje a poradí. Vaše kroky smeruje vždy správnym smerom.

3. Naučí vás byť dobrou matkou

Už odmala sa spolu hrávate s bábikami, ktoré si navzájom požičiavate. Obliekate, prebaľujete, kočíkujete. Učí vás, ako sa máte správať k malému dieťaťu, a hoci je to len hra, má to na vás obrovský vplyv. Verte, že keby na bábiku odušu kričala a bila by ju, zanechalo by to na vás stopy a správali by ste sa rovnako. Dokonale tu funguje zrkadlenie.

sestry2

4. Robí z vás lepšieho človeka a má vplyv na váš charakter

Aj keď pochybíte, nekričí, nekarhá. Objíme a snaží sa vás naviesť späť na tú správnu cestu. Svojou dobrotou, trpezlivosťou a pokojom vo vás zanecháva vždy dobrý pocit. Nebojíte sa vyjsť s pravdou von. Pred ňou nič neutajíte, aj keby ste mali v pláne klamať.

5. Vždy vie, čo má povedať a ako pomôcť

Ona je ako kniha, príručka, zákon. Vždy vie, čo povedať, ako vám pomôcť v tej alebo onej situácii. Obdivujete ju za to, že je vždy pripravená a že ju nič neprekvapí. Imponuje vám jej prirodzená múdrosť a inteligencia. Chcete byť ako ona.

6. Je tu pre vás vo dne i v noci

Nepozná slovko NIE! Môžete sa na ňu obrátiť s čímkoľvek. Je tu pre vás. Je jedno, či je 5 hodín ráno alebo jedna v noci. Cítite sa byť milovaná, lebo vás zahŕňa ochotou.

7. Vždy vie, čo vás urobí šťastnejšími

Nikdy nezabúda na vaše narodeniny ani meniny. Jej darčeky vás potešia, lebo ona vie vždy vybrať ten správny. Zakladá si na tom, aby vás počúvala a potom vám s nadšením odovzdá darček, o ktorom ste hovorili stále dookola.

8. Jej rady vnímate ako primárne

Zakladáte si na tom, čo si myslí ona. Kreuje váš charakter a vedie vás po správnej ceste. Každú jej radu si pamätáte a riadite sa ňou. Bliká vám pred očami ako reklama vo výklade.

9. Pomáha vám vysvetľovať tabu témy (se*, menštruácia)

Žiadna téma jej nie je proti srsti. Vysvetlí vám priebeh menštruácie, ale aj to, ako sa chrániť pred tehotenstvom. Môžete s ňou prebrať akékoľvek témy, pretože jej záleží na tom, aby ste mali bezstarostný život.

10. Je vašou módnou stylistkou a rozširuje váš šatník

Keď neviete, čo na seba, otvorí skriňu a pustí sa do práce. Vyťahuje nohavice, sukne, šaty, topánky a doplnky, len nech vyzeráte k svetu. Je váš módny guru. Nemá problém povedať, čo si o vašom outfite myslí. Vy si jej otvorenosť a priamosť vážite.

11. Ponúka vám pracovné príležitosti

Vy ste na pokraji zúfalstva, lebo ste skončili školu, máte titul, ale nikde vás nechcú. Je tu však vaša sestra. Rozhodí siete, obvolá pár ľudí a vy už sedíte na pohovore. To všetko pre vás robí nezištne. Veď ste predsa jej sestra.

12. Pripravuje vás na každodenný život

Vždy sa podelí o svoje zážitky a dáva vám rozumy aj rady. Vám to ale nie je nepríjemné, ste rada, že sa o vás zaujíma a že máte na vec viacero názorov. Veľa sa učíte už len tým, že ju sledujete pri bežných činnostiach. Má všade poriadok, navarené, ustlané.

13. Vždy je tu pre vás a vypočuje vás

Aj keby ste jej volali o polnoci, príde vám na pomoc. Kedykoľvek pomôže, poradí, vyrieši. Riadi sa heslom: ,,Hľadaj spôsob ako by to išlo, nie dôvod, prečo by to nešlo.“

14. Je vašim životným vodcom

Všetko od nej prijímate tak nejak automaticky. Neprekvapuje vás, že sa snaží byť dobrou sestrou a tou staršou. Od vášho narodenia sa pre vás snaží dláždiť cestu k dokonalosti – stupienok po stupienku.

15. Ona je tou zodpovednou

Snaží sa byť múdrejšou, zodpovednejšou. Dáva si záležať na tom, aby pre vás bola živým príkladom dobra a morálky. Nie je sekera, skôr vás berie ako tú, ktorú musí niečomu priučiť.

16. Berie na seba všetky vaše ťažkosti

Nech prídete s akýmkoľvek problémom, ona si ho automaticky prisvojí. Berie ho ako svoj vlastný. Premýšľa, čo by robila v takej situácii ona a ako by takéto niečo riešila. Odrazu vám odľahne a ste na jeden problém dve.

sestry3

17. Vždy máte u nej ustlané a prestreté

Ak sa necítite dobre alebo jednoducho len chcete byť pri nej, hneď máte ustlanú posteľ a pripravenú večeru i raňajky. A na druhý deň? Okamžite vymyslí program, aby ste strávili spoločný deň ako ségry – buď idete na nákupy, do fitka alebo len tak na prechádzku.

18. Telefón dvihne aj o 5 minút 12

Nech jej voláte vo dne alebo v noci, je pripravená. Občas nechápete, ako môže takto fungovať. Pokojne by mohla pracovať na erzépečke, taká je šikovná! :)

19. Keď smútite, smúti aj ona, keď sa smejete, smeje sa aj ona

To je tá najgeniálnejšia vec na svete! Cíti s vami, plače s vami, smeje sa s vami, blázni sa s vami. Všetko zdieľate spoločne. Je najlepšou parťáčkou pri sledovaní romantických filmov, pri nakupovaní i balení chlapov v klube.

20. Je vašou najväčšou kritičkou

Ak potrebujete, uzemní vás, ak treba, pochváli vás. Predstavuje pre vás kritika, ktorého názor beriete najlepšie. Nie je vám jedno, čo hovorí. Vážite si každé jej slovo, pretože veríte jej intuícii i skúsenosti.

Je to jednoducho vaša milovaná sestra.. :)

Foto: pexels.com, Flickr.com