Premiéra druhej časti trilógie ,,Fifty Shades“ je na spadnutie a v kinách sa jej budeme môcť dočkať už 9. februára! Pokiaľ aj vy patríte medzi fanúšikov plachej Anastasie a dominantného Christiana, možno sa rady dozviete zaujímavé informácie okolo zákulisia filmu či knihy. Tušili ste napríklad, že režírovanie filmu bolo ponúknuté aj samotnej Angeline Jolie? Nech sa páči, tu je 19 pikošiek o jednom z najkontroverznejších filmov súčasnoti.

   

1. Vysielanie Fifty Shades of Grey začalo on-line a v podstate malo ísť o fan-fiction verziu Twilightu.

2. Pôvodný názov knihy znel ,,Master of the Universe“ (v preklade Majster vesmíru), až neskôr sa premenovala na ten, pod ktorým ho poznajú fanúšikovia na celom svete.

3. Erotická kniha bola pre isté vekové skupiny taká populárna, že inšpirovala termín „mummy po*n” (v preklade mama po*no).

4. Filmová Fifty Shades vojna – aj tak sa dá označiť rok 2012, kedy sa o natočenie filmu bilo viacero produkčných spoločností.

,,PO DOTOČENÍ PRVÉHO DIELU SA  REŽISÉRKA ODMIETLA PODIEĽAŤ NA TVORBE ZVYŠNÝCH 2 DIELOV.“

5. Produkčná spoločnosť Marka Wahlberga bola jednou z horúcich kandidátov na režírovanie, no nakoniec odstúpila, pretože spracovanie filmu pre ňu bolo vraj pridrahé. Víťaza vybrala samotná autorka knihy E. L. James a stala sa ním spoločnosť Universal Pictures and Focus Features.

6. Americký autor hororov Bret Easton Ellis dúfal, že sa mu podarí napísať scenár ku filmu. Nepodarilo sa.

7. Kauza, kto natočí Fifty Shades of Grey, zaujala aj také hollywoodske hviezdy, ako Angelinu Jolie, no režírovanie odmietla.

8. Počas natáčania na pľaci nechýbala ani samotná autorka príbehu E. L. James. Jej názory na scény sa rozchádzali s názormi režisérky Taylor-Johnson. Režisérka chcela, aby Anastasia na konci prvého dielu povedala „červená”, zatiaľ čo autorka chcela, aby povedala len „stop”. Súboj vyhrala James.

,,režisérka chcela, aby anastasia na konci prvého dielu povedala „červená“, zatiaľ čo autorka chcela, aby povedala len „stop.“

9. Autorka E. L. James si myslela, že rola Christiana Greya by bola ideálna pre Roberta Pattinsona (hral postavu Edwarda v Twilight).

10. Christiana Greya mal hrať pôvodne Charlie Hunnam, no pre jeho konflikntú povahu musel pľac opustiť a hľadal sa nový herec.

11. Jamie Dornan, predstaviteľ filmového Christiana, je ex model značky Calvin Klein.

Dakota Johnson zahviezdila ako Anastastia Steel. Vo filme sa po jej boku sa objavuje charismatický Jamie Dornan ako Christian Grey.
Dakota Johnson zahviezdila ako Anastastia Steel. Vo filme sa po jej boku objavuje charizmatický Jamie Dornan ako Christian Grey.

12. Rola Anastasie prischla dcére hollywoodskych hviezd Melanie Griffith a Dona Johnsona – Dakote Johnson.

13. O dni, kedy prvýkrát vkročil Dornan do filmovej play room (miestnosť, kde mal Christian svoje ,,hračky”), porozprával pre magazín Elle: ,,Bol to zaujímavý večer. Potom som sa vrátil späť ku mojej žene a dieťatu. Mal som dlhú sprchu predtým, než som sa niektorého z nich dotkol.”

14. Vo Fifty Shades Darker sa objaví známa herečka Kim Basigner v role Eleny Lincoln (obchodná partnerka Christiana Greya).

15. Autorka kníh o Harrym Potterovi, J. K. Rowling sa k filmu vyjadrila, že si ho nemá v úmysle vôbec pozrieť. Editor Rowlingovej jej musel tiež sľúbiť, že si ho nepozrie. Dornan musel kvôli postave Christiana zmeniť svoju chôdzu: musel sa naučiť viac našľapovať na pätu než na špičky!

,,Editor rowlingovej musel sľúbiť, že si film nepozrie.“

16. V druhom pokračovaní sa objavia aj dve nové postavy: Elliot Grey (starší brat Christiana) a Mia Grey (sestra Christiana, ktorú si adoptovali Greyovci).

17. Postavu Mie si zahrá speváčka Rita Ora.

18. Po dotočení prvého dielu sa režisérka Taylor-Johnson odmietla podieľať na tvorbe zvyšných dvoch častí trilógie. Scény vo Fifty Shades Darker vznikali pod vedením novej režisérky James Foley.

19. Keď vytvárala E. L. James v knihe se*uálne sceny, počúvala pritom pieseň ,,Sexy“ od skupiny Black Eyed Peas.

Zdroj: walesonline.com, mirror.co.uk | Foto: Facebook