Napriek tomu, že už od malička nás učili, že sú cigarety nezdravé, fajčiarov je na každom kroku viac než požehnane. V súčasnosti dokonca mnoho z nich podľahlo trendu elektronickej cigarety a práve tá priviedla Maddie Nelson do kómy.

V dnešnej dobe nie je ničím výnimočným, keď niekto fajčí elektronickú cigaretu, ba čo viac, ľudí, ktorí jej prišli na chuť, stále pribúda. Maddie Nelson jej privoňala pred tromi rokmi, kedy si myslela, že je to bezpečné a zdravšie než klasické cigarety. Bola však na peknom omyle.

18-ročná dievčina sa zrazu začala cítiť zle, čo po niekoľkých týždňoch vyvrcholilo horúčkami a hospitalizáciou. Ako sa Maddie vyjadrila na svojom Facebooku, mala tak vysokú teplotu, až jej vypol mozog. O pár dní nato bola prevezená do inej nemocnice, kde sa ocitla na jednotke intenzívnej starostlivosti, kedy už takmer nedýchala. Lekári ju preto uviedli do umelého spánku a následne sa vyjadrili, že jej pľúca boli ťažko zapálené v dôsledku cigaretového zlozvyku. Odborníci sa dokonca vyjadrili, že snímky jej poškodených pľúc budú používať ako učebnú pomôcku.

,,Zdieľam môj príbeh, aby ste všetci vedeli, že v tých cigaretách je niečo nenormálne. Nie je to bezpečné a stálo ma to takmer život,” verejne napísala Maddie, ktorá priznala, že si myslela, že sa jej nič nemôže stať. ,,Dajte na moju radu, nefajčite,” dodala, pričom k svojim slovám pridala aj snímky z nemocnice, na ktorých je napojená na množstvo prístrojov.

Elektronicka cigareta

Zdroj: mirror.co.uk | Foto: Facebook/Maddie Nelson