Sú bohatí, sú úspešní a pozná ich celý svet. A k tomu dostali do vienka IQ , ktoré sa rovná genialite. Niektoré celebrity svojou inteligenciou prekvapujú, u iných sa prejavuje prostredníctvom ich tvorby v umeleckom priemysle. Každopádne nadpriemerným IQ oplýva aj nasledujúcich 17 osobností!

17. Kate Beckinsale (132)

Pred tým, ako sa krehká herečka upísala filmovému priemyslu, študovala na prestížnej univerzite Oxford moderné jazyky. Štúdium však po troch rokoch práve kvôli herectvu nechala.

16. Matt Damon (135)

Jeho prvou veľkou rolou bola hlavná postava vo filme Dobrý Will Hunting. K tomuto filmu napísal aj scenár spolu s kamarátom Benom Afflekom, ktorý, mimochodom, tiež disponuje vysokým IQ. Obaja za neho získali Oscara. Ešte pred tým, ako sa stal Matt hercom, navštevoval Harvard.

Green 💚 #mattdamon #beautiful #smile #happy #damonite

A post shared by Matt Damon (@mattdamon5) on

15. Jodie Foster (138)

Americká herečka, režisérka a producentka. Je považovaná za najlepšiu herečku svojej generácie. Už od detstva bolo jasné, že disponuje vysokou inteligenciou. Ako trojročná sa naučila čítať. Vyštudovala prestížny Yale.

jodie

14. Madonna (140)

,,Material girl” je už celé desaťročia označovaná ako kráľovná popu. Je nielen speváčkou, ale i skladateľkou a producentkou. Madonna je zapísaná v Guinnessovej knihe rekordov ako najúspešnejšia sólová speváčka na svete. Za svoju spevácku a filmovú tvorbu získala nespočetné množstvo ocenení. Na výslní ju udržuje nielen spevácky talent, ktorým nesporne disponuje, ale aj jej podnikateľské schopnosti.

 

13. Shakira (140)

Shakira je jednou z najsilnejších žien planéty. Speváčka už ako 4-ročná písala poéziu a ako 8-ročná hudbu. Je jedinou kolumbijskou speváčkou, ktorej pesničky sa dostali do stovky amerického rebríčka Bilbord. Okrem hudobných ocenení dostala herečka aj cenu UNICEF a OSN za prácu jej nadácie Bosé nohy, ktorou pomáha chudobným kolumbijským deťom.

12. Ke$ha (140)

Len málokto by problémovej speváčke tipoval také vysoké IQ. Hoci počas štúdia nikdy problém nemala, v 17-tich rokoch odišla zo strednej školy, aby sa mohla venovať hudbe. Presťahovala sa do Los Angeles, kde spolupracuje s mnohými umelcami. Počas svojej hudobnej kariéry predala milióny nosičov. Okrem hudby sa venuje podpore práv zvierat a homosexuálov.

Pray for truth pray for freedom pray for healing pray for justice thank you universe

A post shared by Kesha (@iiswhoiis) on

11. Natalie Portman (140)

Jedna z najžiarivejších herečiek súčastnosti ocenená Oscarom sa okrem hereckých úspechov môže popýšiť aj diplomom z Harvardu. Počas štúdia robila asistentku jednému z najvýznamnejších profesorov práva Alanovi Dershowitzovi. Po pôrode syna si Natalie dala od nakrúcania prestávku a venuje sa dopĺňaniu vzdelania.

Natalie

10. Nicol Kidman (142)

Nicol pochádza z Austrálie, je držiteľkou Oscara a zároveň jednou z najžiarivejších žien Holywoodu. Po rodičoch zdedila okrem krásy aj inteligenciu. Otec bol biochemik a klinický psychológ a matka knižná editorka. Momentálne sa Nicol venuje rodine a pozornosť púta plastickými operáciami, ktoré jej tvár zmenili na nepoznanie.

nicole

9. Arnold Schwarzenegger (144)

Jedným z prekvapení je aj známy kulturista. Schwarzeneger nikdy nenavštevoval vysokú školu, hneď po strednej sa venoval kulturistike. Zoznam jeho záujmov je veľký. Je herec, producent, režisér, biznisman, filatrop, a dokonca sa stal trikrát guvernérom štátu Kalifornia.

8. David Duchovny (147)

Americký herec, ktorý sa v našich končinách preslávil ako Mulder v kultových Akty X a tiež ako Hank Moody v Californication, čo je seriál z úplne iného súdka než Akty X. David nezaháľal ani na akademickej pôde. Má titul z prestížnej Princeton univerzity a pôsobil aj na jednej z najlepších univerzít sveta, na Yale.

david

7. Sharon Stone (153)

Nestarnúcej herečke priniesol celosvetovú slávu eroticky ladený thriller Základný inštinkt, za drámu Casino získala zlatý glóbus. Momentálne sa herečka venuje rodine, adoptovala si 3 synov a starú pani ako ich babičku.

6. Cindy Craford (154)

Na modelku disponuje úctyhodným IQ. Len málokto vie, že jedna z najúspešnejších žien v módnom priemysle sa môže pochváliť aj titulom chemická inžinierka, ktorý získala na Northwestern University.

#FF Almost sweater weather…can't wait. 💋•

A post shared by Cindy Crawford (@cindycrawford) on

5. Alicia Keys (154)

Alicia je americká pianistka, skladateľka, producentka, speváčka, herečka a filantropka. Ako 12-ročná bola prijatá na Professional Performing Arts School a neskôr na Kolumbijskú univerzitu. Za svoje pôsobenie v hudobnom priemysle predala milióny nosičov a získala množstvo ocenení. V súkromí sa speváčka venuje charite.

4. Lisa Kudrow (160)

Herečka je po celom svete známa ako Phoebe Buffet z kultového seriálu priatelia. Okrem herectva je úspešná aj ako spisovateľka a producentka. Za svoje herecké výkony získala cenu Emmy. Spolu s kolegami zo seriálu Priatelia sa so 750 tisíc dolármi za epizódu stali najlepšie platenými hercami filmového priemyslu. Lisa navštevovala Vassar College.

lisa

3. Quentin Tarantino (160)

Každý, kto pozná Tarantinove filmy, výškou jeho IQ nebude určite prekvapený. Geniálny režisér nechal školu v 15-tich rokoch a našiel si prácu vo videopožičovni, kde trávil každú voľnú chvíľu pozeraním filmov.

qventin

2. Ashton Kutcher (160)

Málokto by popletenému Michaelovi zo show Tie roky sedemdesiate hádal také vysoké IQ. Okrem toho, že je Aston vynikajúci herec, je aj úspešný investor a vlastní sieť reštaurácií. Pracuje tiež ako projektový inžinier pre čínsky počítačový gigant Lenovo. S bývalou manželkou založil organizáciu na ochranu ľudských práv.

Just another night on #theranch

A post shared by Ashton Kutcher (@aplusk) on

1. Rowan Atkinson (178)

Rowan je britský komik, herec a scenárista. Za rolu nezameniteľného Mr. Beana získal niekoľko ocenení. Študoval na univerzitách v Newcastli a Oxforde. Vlastní dve filmové spoločnosti.

bean

Zdroj/ Foto: Instagram, Wallpaper

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Bonnie
Vyštudovaná učiteľka, ktorá je momentálne na rodičovskej dovolenke. Rada číta, baví ju písanie a aj keď na to momentálne nie je čas, je vášnivá cestovateľka.