Sú filmy, ktoré sa nezaobídu bez dobrého hudobného doprovodu a dodajú mu ešte pomyselnú bodku na záver. Vďaka tomu sa tieto soundrackové piesne stávajú nesmrteľnými a presne ich viete priradiť k tej najlepšej scéne daného filmu. Dokážu vás ešte viac vtiahnuť do deja, či podčiarknuť emóciu alebo situáciu. Niektoré vo vás vyvolajú nadšenie, roztrasú vám kolená, rozbúšia srdce alebo navodia zimomriavky po celom tele. Ktoré patria medzi tie vaše najobľúbenejšie?

 

Hriešny tanec

Film, ktorý nikdy neomrzí! Aj napriek tomu, že v skutočnosti sa počas natáčania hlavní predstavitelia príliš ,,nemuseli“, kultová skladba ,,Time of my Life“ je dodnes jednou z najikonickejších skladieb histórie. V snímke okrem iného zazneli aj hity ako ,,She´s Like The Wind“, ktorú napísal a naspieval samotný Patrick Swayze, či ,,Hey Beybe“.

Pomáda

Muzikál z roku 1978 je dodnes jedným z najpopulárnejších hudobných filmov vôbec. Romantický príbeh letnej lásky Dannyho a Sandy je popretkávaný množstvom nestarnúcich hitov, ktoré poznajú všetky generácie. John Travolta a Olivia Newton-John sa vďaka tomuto skvostu stali svetovými idolmi vtedajšej doby, veď skladby ako ,,Summer Nights“ či ,,You´re the One That I Want“ sú vskutku nezabudnuteľné.

Osobný strážca

Jedinečná, ikonická, zimomriavková. Túto skladbu snáď netreba ani komentovať. Stačí len počúvať a vychutnávať si toto majstrovské dielo. :)

Frida

Fenomenálny film s fenomenálnou hudbou a s fenomenálnou Salmou. Fridu v podaní Salmy Hayek si jednoducho zamilujete na prvý pohľad a taktiež vás za srdce chytí pieseň ,,La Bruja“, ktorú naspievala samotná herečka. Soundtrack k filmu obsahuje až 24 piesní, ktoré naspievali či nahrali rôzni interpreti.

Chicago

Film s prvkami komédie, drámy a muzikálu, ktorého herecké obsadenie hlavných postáv nemohli tvorcovia vybrať lepšie. ,,Cell Block- Tango“ vás nenechá chladnými a s otvorenými ústami budete sledovať veľkolepú scénu, kde každá väzenkyňa porozpráva svoj príbeh prostredníctvom tanca a spevu. Vedeli ste, že Catherine Zeta- Jones dokáže spievať? Wow, bravóóóó, Catherine! ,,Pop, Six, Squish, Uh-Uh, Cicero, Lipschitz“ vám bude hrať v hlave neustále!

Moulin Rouge

Nicole Kidman a Ewan McGregor dokázali, že ani oni nie sú len výbornými hercami, no blízky je im aj svet hudby. Famózne tango ,,El Tango de Roxanne“, z ktorého budete mať doslova zimomriavky, vás vtiahne do atmosféry deja, avšak za lásku ústrednej dvojice budete mať chuť bojovať pri duetoch, ako ,,Come What May“ či ,,Your song“. Tento muzikál o láske, ktorý sa však neskončí šťastným koncom, budete jednoducho milovať.

Hra o tróny

Aj keď sa v tejto skladbe nespieva a nejde vyslovene o filmovú pieseň, navodí vám presne tú emóciu, ktorú by mala skladba vyjadriť. Ramin Djawadi vytvoril tento skvost pre poslednú časť šiestej série Hier o tróny. Takmer desaťminútový soundtrack sadol presne do scény s Cersei, ktorá ukula diabolský plán. Ako sa hovorí: ,,Sadol ako r*ť na šerbeľ.“

Armageddon

Bruce Willis, Liv Tyler a Ben Affleck v hlavných úlohách úspešného filmu z 90. rokov. Musíte uznať, že na konci filmu vám vybehla slza a možno aj viac ako jedna. :)

James Bond: Spectre

Anglická spevácka diva Adele je zárukou úspechu. Čoho sa chytí, to premení na zlato a pieseň ,,Skyfall“ to len potvrdzuje.

Titanic

Ústredná pieseň veľkofilmu, ktorá sa cez noc vyšplhala na prvé miesta hudobných rebríčkov a zároveň patrila medzi najlepšie zarábajúce skladby sveta.

Rýchlo a zbesilo 7

Filmy ,,Rýchlo a zbesilo“ patria medzi najlepšie zarábajúce snímky sveta a balada ,,See you again“, ktorá bola vyprodukovaná na počesť jedného z hlavných hrdinov, herca Paula Walkera, sa stala doslova fenoménom. Krásna a precítená pieseň plná emócií.

Pán Prsteňov

Éterická speváčka Enya sa vďaka svojmu jemnému hlasu výborne hodila na naspievanie piesní k filmu Pán Prsteňov. Skladba zožala nevídaný úspech a dokonca bola v roku 2002 nominovaná na Oscara.

Súmrak

Aj napriek tomu, že Súmrak bol nominovaný na niekoľko cien ,,Zlatej maliny“, celosvetový obrat filmu bol naozaj vysoký. Či už Muse, Linkin Park alebo Paramore, soundtrack k snímke patrí k tým kvalitnejším.

Veľký Gatsby

Lana Del Rey patrí k špecifickej skupine speváčok s nezameniteľným hlasom, ktorú buď neznášate, alebo milujete. Pieseň ,,Young and Beautiful“ patrí k jej najlepším skladbám, ktorými si získala veľké množstvo fanúšikov.

Suicide Squad

Bomba, ktorá príde čoskoro do kín. Soundtracku, ktorý bol zhotovený k filmu ,,Samovražedný oddiel“, udeľujeme dva palce hore. :)

Foto: wallpaper.mob.org | Video: YouTube