Keď sa povie slovo chlap, každá z nás vie, že vravíme o tom ľudskom pokolení, ktoré vlastní vtáka prelietavejšieho než čajku nad morom. Niektorí pri nás držia a sem tam si odbehnú do iného hniezda, niektorí vzorne strážia svoje teritórium a potom sú tu tí ,,dokonalí“, nad ktorými slintáme iba v romantických filmoch počas víkendov a snažíme sa ich nájsť aj v reálnych životoch.

Kam zmizli chlapi, ktorí vedia zdvihnúť telefón a opýtať sa, ako sa máš? Bez zbytočných automatických kravín čo bude na večeru, či má ešte doma v šuflíku gumy alebo sa neminulo lacné víno zo včerajšieho večera? Kedy sa naposledy zaujímal o VÁS ako o človeka?

1. Začneme najzásadnejším a najdôležitejším problémom, ktorý na nás, ŽENY, striehne hádam v každej lacnej spálni. Chce vás dostať bez použitia gumy? HOU, HOU, HOU, drahý chlapče! My nevieme či nemá filcky, nechodí za nami ani s lekárskou správou a taktiež! Bábätko s chlapom, ktorý je sám dieťa, lebo nevie, že sa treba chrániť? Prrr, ruky preč!

2. Balamutil vám hlavu počas týždňa od rána do večera a zrazu zmizol na dva týždne bez stopy? Keď sa vám konečne ozve, zmôže sa iba na „sorry, mám veľmi veľa práce.“ Novinka, drahé dámy: Ak má čas sedieť na hajzli dve hodiny a hrať tam na svojom smartphone Candy Crush Sagu, má čas vám aj bez výhovoriek odpísať.

3. Možno zrovna nepatríte medzi psychopatky, ktoré sú schopné na sociálne siete postnúť iba fotku, kde sú premachlené od hlavy po päty, no nepochybujeme, že nezavesíte ani nič, kde vyzeráte ako po prepitej noci na Ibize s lajnou heroínu pod nosom. Všetky tieto fotky vám lajkuje o 106, píše, aká ste se*y s takým a takým účesom, ale to, že vás má rád ste nepočuli ani po desiatich stretnutiach. Kašlite na neho, stavte na prirodzenosť a určite sa nájde niekto, kto ju ocení.

4. Určite sa každému môže stať, že sa ocitne bez práce a musí si urýchlene nejakú nájsť. Avšak! Stretli ste sa už niekedy s chlapom, ktorý namiesto hľadania sedí doma na zadku, pretože má zarábajúcu „super priateľku/ ženu“ a čaká, kým sa mu niekto s prácou ozve? A kým vy driete na jeho cigarety a pivo, on si doma mastí nad filmami pre dospelých na svojom iPhone!

5. Chlap, ktorý nevie, čo chce je brzda nielen pre seba, ale najmä pre vás. Zaslúžite si MUŽA, ktorý vás podporí, o ktorého sa môžete oprieť a dá vám pocítiť, že život má smer

6. Predstavte si situáciu, že ste práve prežili skvelé rande, večer vám ešte napíše a odchádzate spať s dokonalým pocitom motýľov v bruchu. Ráno si v práci či škole sadnete za počítač, prihlásite sa na svoje konto a pán dokonalý tam má z noci zavesené fotky s x ďalšími dievčatami. Situácia sa opakuje aj ďalšie dni a vy sa vraj máte zmieriť s tým, že je žiadaný „party man“, o ktorého je záujem. Wau, reklama umelo vytvorenej dokonalosti a záujmu o svoju osobu mu asi stojí za viac, ako vy!

7. Predstavili ste ho všetkým svojim kamarátom, rodine a on má problém predstaviť vás čo i len najlepšiemu priateľovi? Poradíme vám. Ak príde medzi vašich známych a predstaví sa ako prvý sám, je to v poriadku. Ak nemá záujem o komunikáciu a ledva sa pozdraví, naťahuje vás.

2

8. Píše vám milión sms alebo správ na sociálnej sieti? Cez písmenká je každý pán. Vtipný, vysmiaty, obozretný a pritom sedí v prítmí svojej izby s vážnou tvárou. Textovky sú charakteristické pre skľúčených ľudí, ktorí sa obávajú verbálnej komunikácie a ak náhodou príde k stretnutiu, nebudete si mať čo povedať. PS: paušál má dnes takmer každý, nemáte sa čoho báť!

9. Hovorí vám niečo meno Alan Harper? Chlap, ktorý sa bude úboho hrať na chudáka ako si zabudol peňaženku doma, v aute, pod matracom, na návšteve Marsu, spadla mu do kanála, ukradli mu ju a podobne, nemá problém opýtať sa či môžete zaplatiť večeru alebo lístky do kina. Samozrejme, so zúfalým a previnilým výrazom v tvári. Nie ste jeho matka a teda, ak tvrdo pracujete, aby ste mali peniaze, zaslúžite si muža, ktorý tvrdo pracuje tiež.

10. Manipulátor! Vyhnite sa mu oblúkom, pretože o pár dní možno budete v alobalovom odeve behať po rodnom meste a hlásať chválu vesmírnym ľuďom. Tento chlap je zrejme narcis, prípadne sociopat, ktorý si hladká ego ovládaním druhých.

11. Dohodli ste sa na romantickom víkende, venčení psa, bowlingu alebo pozeraní filmu? Vždy je nadšený, vždy chce, ale nikdy nedotiahne veci do konca. Ak sa pri takýchto banálnych veciach nedostaví ako sľúbil, nečakajte, že sa to počas spoločného života zmení.

12. Pritiahnuté za vlasy, no môže to byť realita! Stretli ste sa a ťahá vás silou mocou domov? Vždy buďte obozretná, je to človek, ktorého poznáte sotva chvíľu. Keď mu poviete, že nemáte záujem ísť k nemu kvôli vlastnej bezpečnosti a nech vám radšej zavolá, už o ňom nikdy nebudete počuť. I keď, možno zo správ áno.

13. Šušťákman. Viete čo tým myslíme? Písal sa rok 1992 a svet zaplavila vlna šušťákov a športového oblečenia. Napriek tomu, že sa všetky obdobné kúsky vyvíjali, tepláky skutočne nie sú adekvátne oblečenie do spoločnosti, možno ak na venčenie psa a zbehnutia do potravín. Zaslúžite si muža, ktorý nosí ,,oblečenie“, nie úbor.

14. Ste spolu X rokov, tiahne vám cez 35 a on stále nie je ochotný fungovať v reálnom vzťahu a potvrdiť svetu, že ste spolu? Napriek tomu vám tvrdí ako vás miluje a chce byť s vami, no je ,,zmätený“? Načo vám je? Len aby ste neboli sama? Kravina! Ak vám hovorí že je dospelý a zrelý nedovoľte, aby vás kŕmil vetami typu: ,,Počkaj, mám pocit, že na to ideme príliš rýchlo.“ Naozaj, kamarát? Kašlite na neho. Chlap, ktorý sa bojí napredovania sa bojí žiť naplno.

15. Má 30, nemôže si dovoliť nielen svoj byt, ale ani podnájom, žije s rodičmi, ktorí počujú každý váš spoločný „pohyb“, pod posteľou má ovládač od Nintenda, v chladničke coca colu, posteľ v šírke 90 cm s dreveným rámom a zasraté spodky mu dodnes perie a do skrine odkladá mama.. Utekajte!!!