Život v 21. storočí sa neodmysliteľne spája s intenzívnou aktivitou na sociálnych sieťach. Máme ich niekoľko, napríklad Facebook, Instagram alebo Twitter, no môžeme ich pomenovať aj spoločným menom – žrúti času a osobnosti. Niekedy sme sociálne siete používali naozaj len v náš prospech, dozvedeli sme sa to, čo sme potrebovali, komunikovali s ľuďmi, s ktorými sme v danej chvíli nemohli byť. Teraz sa však cez deň nepohneme bez mobilu, v reštauráciách, autobusoch či obchodoch hľadáme prístup na WiFi a sme nervózne, ak sa nemôžeme pripojiť a skontrolovať, čo je nové. Je to však ešte stále v poriadku?

V súčasnosti je veľmi ťažké predstaviť si život bez internetu, technológií a sociálnych sietí. S priateľmi zdieľame všetky zážitky a úspechy s cieľom získať čo najviac ,,lajkov”, no aj keď si to možno nepriznáme, je to tak. Facebook či iné sociálne siete nás oberajú o voľný čas s priateľmi kdesi v realite, pretože všetko vyriešime jednoducho online, prípadne skupinovou konverzáciou alebo hovorom. Keď aj nebodaj vybehneme s kamoškou niekam na kávu, stále očkom sledujeme, či nemáme nové upozornenia alebo správy.

Bolo by dobré zamyslieť sa nad súčasným spôsobom života. Chceme, aby takto dopadli aj naše deti, prípadne mladší súrodenci? Čo bude o 10 alebo 20 rokov? Všetka komunikácia bude sprístupnená online, nebudeme musieť chodiť nakupovať, pretože všetko nám doručia pohodlne priamo domov. Ešte vždy je však čas napraviť to. Týchto 14 milých a trefných ilustrácií vystihuje súčasný život ovplyvnený sociálnymi sieťami. Zamyslite sa, buďte nachvíľu offline a užívajte si život bez starostí! :)

4

5

1

2

11

9

8

13

7

12

6

3

10

14

Foto: brightside.me

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Adka
Ambiciózna študentka žurnalistiky, ktorá miluje písanie článkov, čítanie kníh a varenie. Náladová, no priateľská a ochotná komukoľvek pomôcť.