Počuli ste o tom už veľakrát, ale akosi sa vám tomu nechce veriť. Žeby poloha, v ktorej s partnerom zaspíte určovala, aký máte vzťah? Hlúposť! Predsa ak sa počas noci pohnem, lebo mi je teplo alebo sa necítim pohodlne, nemôžem tým ovplyvniť charakter môjho vzťahu. Posledné zistenia ale hovoria niečo iné. Poloha v spánku je podobná ako sny- ovplyvňujú ich nielen udalosti, ktoré sa nám dejú v bdelom stave, ale aj naše skryté túžby, obavy a ciele. Takže v konečnom dôsledku o nás prezradia viac ako si myslíme…

Ako je to s vami? V akej polohe so svojim drahým zaspávate a v akej sa prebúdzate?

1. Majiteľ územia

Podľa špecialistov sa človek, ktorý zaberá väčšinu priestoru v posteli, snaží riešiť všetky problémy sám. Druhá osoba, ktorá je utisnutá na druhú stranu lôžka, má tendenciu ustúpiť a nasledovať názory iných ľudí. Vo všeobecnosti táto poloha predpokladá určitú tyraniu vo vzťahu. Partnerské väzby nie sú dostatočne silné: pár si aktuálne alebo dlhodobo prechádza krízou a ťažkosťami.

2. Dobyvateľ

Jeden z partnerov v tejto póze sa usiluje o blízkosť, zatiaľ čo druhý sa chce dostať preč, a preto sa stále odťahuje. Je pravdepodobné, že tento pár má určité nedostatky, s ktorými sa musia vyrovnať.

3. Zrkadlový odraz

Ak spíte v takejto póze, vo vašom vzťahu vládne absolútna harmónia. Ste nielen dobrí partneri, ale aj priatelia. Chápete, rešpektujete a ceníte sa navzájom. Žiadne negatívne udalosti nemôžu ovplyvniť váš vzťah.

4. Letmé pohladenie

Psychológovia hovoria, že mierny dotyk nohy alebo ramena počas spánku naznačuje úplnú vzájomnú harmóniu a dôveru. Počas takýchto dotykov je nastavený emocionálny kontakt, ktorý prináša pokoj a komfortu z blízkosti. Táto póza hovorí, že vo vzťahu existuje súlad ducha slobody a priateľstva.

5. Pozorovanie hviezd

Mnoho párov preferuje túto pozíciu na začiatku svojho vzťahu alebo manželstva. Táto póza hovorí o silnom vzájomnom spojení. Jeden z partnerov leží v “kráľovskej” póze, čo naznačuje pocit nadradenosti a vodcovstva. Druhý partner má pocit spoľahlivosti a bezpečia. Tento druh vzťahu je pokojný a harmonický.

6. Ochranca

Takéto rozloženie nám hovorí o pevnom vzťahu plnom lásky, nežnosti a náklonnosti k partnerovi. Pár spiaci v tejto póze pravdepodobne bude mať šťastný a silný vzťah, ktorý sľubuje veľkú budúcnosť.

7. Lyžička

Páry zvyčajne spia v tejto póze počas prvých rokov spoločného života či manželstva. Ak jeden partner objíma druhého zozadu, ukazuje svoju úprimnú starostlivosť a pozornosť. Tento pár sa spolu cíti pohodlne a bezpečne. Svoj vzťah si bude dlhodobo budovať a naozaj si ho pestovať.

8. Neopúšťaj ma

Je to v podstate tá istá póza ako “lyžička”, ale pár leží o niečo ďalej od seba. Táto pozícia môže znamenať 2 veci:

1) Vášeň tohto páru sa upokojila. Jeden z partnerov hľadá väčšiu slobodu, zatiaľ čo druhý chce cítiť väčšiu blízkosť. Rameno na ramene je znakom toho druhého.

2) Pre pocit emocionálneho ochladnutia, osoba, ktorá sa obrátila chrbtom, požiadala druhého partnera, aby prejavil väčšiu pozornosť a náklonnosť.

9. Posteľový kráľ

Kráľovská póza má tendenciu byť prevzatá ľuďmi, ktorí sú ochotní sa sebaobhajovať a vyjadrovať sa, zatiaľ čo póza druhého partnera hovorí o plachosti a rezervovanosti. Tento druh vzťahu je často sebecký a labilný. Druhý partner sa musí prispôsobiť a ustupovať v živote, rovnako ako v spánku.

10. Voľná póza

Táto póza nám môže vypovedať o 2 veciach:

1) Vo vzťahu je niečo nesprávne. Absencia kontaktu medzi telom, ako aj zovretie ramien a nôh znamená, že partneri hľadajú osobnejšiu slobodu. Môžu sa vyskytnúť nedorozumenia, napätie a nezhody medzi partnermi.

2) Ak pár spí odvrátený od seba, ale ich ruky a nohy nie sú zovreté, znamená to, že jednoducho vzájomne rešpektujú svoj osobný priestor. Pripúšťajú a akceptujú vzájomné návyky.

11. Dotykový bod

Vzájomným dotykom časťou tela naznačuje nutnosť blízkosti. Je to póza pre milovníkov, ktorí vzájomne rešpektujú svoj osobný priestor.

Táto pozícia však môže znamenať aj novú etapu spoločného života. Zahŕňa získavanie dôvery, vzájomného porozumenia, jemnosti a vďačnosti namiesto len vášne.

12. Dialóg

Pár spiaci v tejto póze je spojený silným duchovným putom. Nemajú ale na seba veľa času.. Či už pre práci, alebo z iných dôvodov sa vidia veľmi zriedkavo večer alebo cez víkendy. Napriek tomu si navzájom dobre rozumejú, vážia si spoločný vzťah a rešpektujú svojho partnera.

13. Uzol lásky

Odborníci hovoria, že táto póza je špecifická pre vášnivý a krehký štart manželstva, keď sú obaja partneri očarení tým druhým. Pozícia nemusí byť taká pohodlná, ale milovníci sa nestarajú. Najdôležitejšou vecou je byť blízko k sebe.

14. Poloha ZEN

Takto vyzerá postavenie páru, ktorý sa dlhodobo, ak nie naveky spojil. Ak pár spí v takejto póze, znamená to, že každý z nich sa snaží zachrániť svoj osobný priestor bez straty kontaktu s partnerom. Je to znak silného, ​​zdravého a stabilného vzťahu.

Našli ste sa? Netreba sa trápiť, ak ste sa dozvedeli o svojom vzťahu niečo nepríjemné. Poloha v spánku totiž nie je absolútna a rovnako ako problémy vo vzťahu, aj ona sa môže po čase zmeniť…

Zdroj: brightside.me | Foto: brightside.me