Napriek tomu, že každý človek je iný, všetci, čo majú dlhodobý vzťah, hľadajú odpoveď na tú istú otázku – ako si aj po rokoch udržať v partnerstve iskru? Nie, vášeň, to nie sú drahé dary či neustále žiarlivostné scény. Nechajte si poradiť a prebuďte vo vás i v partnerovi ten oheň, ktorý už pomaly začínal iba tlieť.

 

1. Nebojte sa dobrodružstva

Skúšajte nové veci, riskujte. Môže to znieť trochu strašidelne, ale majte na pamäti, že práve vedľa vás stojí osoba, ktorá vás vždy podporí.

2. Trávte čas osamote

Tento tip vás možno prekvapí, no ak by ste spolu trávili každú voľnú minútu, čoskoro vás vzťah omrzí. Preto je dôležité byť raz za čas aj niekde bez partnera.

3. Komunikujte o emóciách

,,Milujem ťa” sú veľmi dôležité slová na upevňovanie vzťahu, no niekedy máte potrebu vyjadriť svoje emócie aj inak. Nebojte sa opísať, čo cítite.

 

4. Buďte otvorení

Vytvorte si medzi vami pokojnú a otvorenú atmosféru, pri ktorej sa žiaden z partnerov nebude báť hovoriť o svojich túžbach. Vo vzťahu musíte cítiť, že každý váš názor bude vypočutý a rešpektovaný.

 

5. Choďte na rande

Pamätáte si ešte na začiatok vášho vzťahu? Určite ste boli večer na rande nespočetne veľakrát. To však ešte stále neznamená, že keď ste spolu už dlhší čas, tak je všetkému koniec. Práve naopak! Choďte na rande niekde von aspoň raz za týždeň.

6. “Malé veci” znamenajú veľa

Síce veľké gestá sú tiež úžasné, tie malé gestá však majú vo vzťahu väčšiu váhu. Pomôcť s obedom alebo s nákupom, priniesť kvety alebo iba poslať počas dňa SMS-ku „Ľúbim ťa“, no poznáte niečo úžasnejšie? :)

7. Pozrite sa na partnera očami iných

Trávte spolu čas v skupine kamarátov, komunikujte s nimi o partnerovi. Uvidíte, ako toho druhého vnímajú ostatní okolo vás a možno vám priatelia odhalia nejakú jeho skrytú vlastnosť, o ktorej ste doteraz nevedeli.

8. Prekročte hranice svojej komfortnej zóny

Robte veci, na ktoré by ste nikdy predtým nemali odvahu. Možno nakoniec objavíte nové hobby, a tak posuniete hranice vašej komfortnej zóny.

9. Cestujte spolu

Nové kultúry, ľudia či zvyky vás prinútia viac sa spoliehať jeden na druhého, a tak zosilnia puto medzi vami. Cestovanie taktiež dokáže zlepšiť komunikáciu a do vzťahu pridá energiu a spontánnosť.

10. Urobte ho svojou prioritou

Buďte tu vždy jeden pre druhého. Ak vás potrebuje ,nech je vašou prioritou byť s ním. Ak chce mať čas sám pre seba, postarajte sa o to, čo potrebuje vybaviť, kým je preč. Pomáhajte si navzájom.

11. Naučte sa hovoriť jazykom toho druhého

Každý človek dáva najavo lásku inak. Ak ju nepočujete v slovách hľadajte ju v skutkoch. Ak sa jazyk svojho partnera/ky naučíte budete vedome vedieť kedy Vám prejavuje lásku.

12. Odložte mobil

Je krásne tráviť spolu čas, no ak ho trávite zároveň aj na mobile tento čas je menej špeciálny a kvalitný. Jednoducho sa sústreďte na seba.

Zdroj: thisisinsider.com| Foto: freepik.com, pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Linda S
Keď dobojujem posledný rok strednej chystám sa na ešte ťažší boj na medicínu. Napriek tomu sa však nenechávam zahltiť školou a svoj voľný čas trávim písaním, čítaním a pozeraním seriálov. Som kritická na seba aj na svet okolo mňa a nebojím sa povedať svoj názor nahlas.