To, že sme ukecané, citlivé alebo nerozhodné je o našom nežnom ženskom pohlaví známe snáď už od nepamäti. Ešte stále však existuje množstvo zaujímavostí, ktoré ste možno o týchto a iných veciach, ktoré sa nás týkajú, nevedeli. Zopár z tých najlepších nájdete nižšie v našom prvom článku zo série zaujímavých faktov o ženách.

 

Ženy v starovekom Ríme používali pot gladiátorov na skrášlenie a zlepšenie pokožky

Spočiatku sa kozmetika ako taká používala len na rituálne účely, časom sa však medzi ženami uchytila aj na estetické zámery. Používanie make-upu bola v tomto období nielen finančne, ale i časovo náročná záležitosť. Kvôli poverčivosti ľudí sa make-up mohol nanášať len v súkromí a za určitých podmienok. Okrem toho jeho kvalita nebola ani zďaleka taká ako v súčasnosti, čo do značnej miery obmedzovalo jeho trvácnosť. Za účelom vylepšenia vzhľadu a pleti bol predávaný aj tuk zvierat alebo pot gladiátorov bojujúcich v aréne, ktorý bol bežne dostupný v obchode so suvenírmi.

Ženy denne povedia okolo 20-tisíc slov, čo je o 13-tisíc viac ako muži

Okrem toho, že dievčatá sa učia rozprávať skôr a rýchlejšie ako chlapci, denne povedia takmer dvojnásobok toho, čo opačné pohlavie. Na to však existuje dobré vysvetlenie, na ktoré my, nežnejšie pohlavie, nemáme vplyv. Podľa výskumov majú ženy v mozgu vyššiu hladinu proteínu Foxp2, nutného pre správny vývoj reči a jazyka, ktorý je zároveň dôvodom ich ,,ukecanosti”.

19 z 20. najbohatších žien sveta prišlo k svojmu majetku vďaka otcovi alebo manželovi

Pre mnohých to možno nie je nič prekvapujúce, ale 95% z najbohatších žien sveta ďakuje za svoj majetok otcovi alebo manželovi. Avšak, údajne veľká časť ich kapitálu putuje na charitatívne účely.

Ženy údajne strávia jeden rok života rozhodovaním o tom, čo si oblečú

Podľa výskumu, do ktorého bolo bezmála zapojených 2 500 žien sa ukázalo, že ženy každé ráno trávia priemerne 16 minút rozhodovaním sa o tom, čo na seba. Cez víkend – ráno – je to len 14 minút, ale pri úvahách nad tým, čo dať na seba večer na párty alebo nejaký večierok, toto číslo vzrastá až na 20 minút! Na vrchole rebríčka stoja rozhodovania o plesoch, svadbách a pod., kedy potrebujeme priemerne 36 minút. Pri premýšľaní o tom, čo vziať na dovolenku, strávime približne až 52 minút a zamyslieť sa vieme aj nad tým, čo na seba pri športovej aktivite. Väčšina z týchto informátoriek sa hájila argumentom, že to, čo nosíte, má veľký vplyv na to, ako sa cítite a ako vás vnímajú ostatní.

V Rusku je o 9 miliónov viac žien ako mužov

V Rusku majú v posledných rokoch problém so stálym úbytkom počtu mužov voči ženám. Dôvody sú rôzne. Patrí medzi ne napríklad migrácia alebo alkoholizmus, ktorý znemožňuje mužom dlhovekosť. S ohľadom na túto problematiku je možné, že sa v Rusku uzákoní polygamia (manželstvo s viacerými partnermi, v tomto prípade so ženami) a viac ako 9 miliónov žien sa možno dočká materiálneho zabezpečenia od svojho manžela, i keď sa o neho bude musieť deliť s inými ženami.

Ženy plačú v priemere okolo 30 až 64 krát do roka, zatiaľ čo muži len 6 až 17 krát

Podľa nemeckých výskumov, ktoré zhromažďujú rôzne vedecké štúdie o plakaní, priemerná žena plače v rozmedzí 30 až 64 krát za rok, pričom priemerný muž plače len 6 až 17 krát ročne. Muži majú tendenciu plakať dve až štyri minúty, pričom ženy až šesť minút. Vzlykanie je pri plači prítomné u žien v 65% prípadoch, zatiaľ čo u mužov je to iba 6%. Je zaujímavé, že až po dospievanie nie je nájdený žiaden rozdiel v plakaní medzi jednotlivými pohlaviami.

Priemerná žena v Spojenom kráľovstve vlastní 19 párov topánok, z čoho nosí len sedem

Iste sa v tomto fakte našla nejedna z vás, a to nemusíme ani pochádzať z Veľkej Británie. Ak sa vám niekedy stalo, že váš manžel alebo priateľ nechápavo poznamenal, že množstvo topánok, ktoré vlastníte, nie je normálne, nie ste jediná. V Spojenom kráľovstve je u žien bežné nosiť len 7 z 19 topánok, ktoré uskladňujú v priestoroch skríň.

Až 40 % detí v USA porodí slobodná žena

Podľa štatistík z roku 2014 sa viac ako 40 % detí v USA narodí slobodnej matke vo veku 15 až 44 rokov. Nanešťastie, počet nemanželských detí má aj naďalej vzrastajúci charakter.

Každých 90 sekúnd zomrie jedna žena počas tehotenstva alebo pôrodu

Vo svete, a najmä v rozvojových krajinách, zomrie každú minútu a pol jedna žena pri pôrode alebo počas samotného tehotenstva, čo je viac než 350-tisíc úmrtí kvôli tejto príčine ročne. Najsmutnejšie na tomto fakte je skutočnosť, že drvivej väčšine týchto nešťastí sa dá predchádzať.

20 % žien v USA zarába minimálne o 5 000 dolárov viac ako ich manžel

Z každoročného amerického sčítania ľudu vyšli na povrch niektoré štatistické zaujímavosti o manželských pároch a rodine. Medzi ne patrí napríklad aj to, že až okolo 20 % žien v USA má na výplatnej páske minimálne o 5-tisíc dolárov vyššiu sumu ako ich manžel.

Zdroj: factslides.com | Autor: Nikola

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Rôzni
Táto redaktorka ešte nemá svoj redaktorský účet, pretože píše jeden zo svojich prvých článkov. Ale čoskoro... :)