Ste už unavené z ustavičného rozčuľovania sa a znechutené z toho, že plány nevychádzajú tak, ako by mali? Tu je desať tipov, ako prežiť deň bezstarostne!

 

1. Problémy neexistujú

Niet na svete silnejšieho a rozvážnejšieho tvora ako je žena! Na každom probléme je predsa aj tak nejaká svetlá stránka a neexistuje katastrofa, s ktorou by ste si nevedeli poradiť vďaka svojmu prirodzenému šarmu.

2. Každý deň čaká na každú z nás aspoň jeden hulvát pripravený pokaziť vám náladu

Či už to je vodič autobusu alebo odmeraná predavačka, niekde za rohom pravdepodobne čaká osoba, pripravená „zdvihnúť vám tlak“. Očakávajte to a jej výstup pre vás nebude nepríjemným šokom.

3. Úsmev, úsmev, úsmev!

Aj toho najväčšieho nepriateľa vytočí do nepríčetnosti, ak uvidí, že sa usmievate ako v reklame na zubnú pastu. Úsmev bola už predsa odveká zbraň pri akomkoľvek konflikte.

4. Nepracujte s neschopnými

Načo sa zbytočne rozčuľovať, ak váš kolega ani po pätnástom vysvetlení problému nechápe, že nemáte čas riešiť aj jeho prácu? Alebo prečo by ste si mali vy samy zavolať na pomoc niekoho ak viete, že o ňom nekolujú pozitívne recenzie? Ste dostatočne inteligentné na to, aby ste si vedeli poradiť aj samé.

5. Nenechajte sa vytočiť

Ak sa vám podarí dodržiavať štyri predchádzajúce body, nik vás nedokáže vytočiť. A aj keď predsa len motyka vystrelí, nedajte to na sebe poznať! Zanadávať si môžete neskôr na toaletách.

Postavte sa pred zrkadlo a povedzte si: „Vyzerám dokonale, cítim sa výborne a som šťastná!

6. Každý deň, keď sa prebudíte, tešte sa na to, čo prežijete

Káva rozvoniava po celom byte, zrkadlo vám šepká, že vyzeráte ako modelka, dnes si vezmete vašu obľúbenú šatku a mnoho ďalších drobností, ktoré váš obyčajný deň premenia na skvostný. Stačí len chcieť!

7. Zmena počasia k horšiemu nie je dôvod na zhoršenie nálady

Prečo trúchliť, keď prší alebo sneží? Veď je to skvelý dôvod na vytiahnutie nových čižiem a kožucha.

8. Každá zlá správa zaberá miesto správe dobrej

Naučte sa triediť pozitívne informácie a nezaťažujte sa klebetami a negatívnymi zvesťami od neprajníkov, závistlivcov alebo žiarlivcov.

9. Čo môžete urobiť dnes, odložte na zajtra

Táto rada sa výborne hodí na záver týždňa. Po piatich dňoch strávených na pracovisku nie je víkend len na upratovanie, ale aj na oddych. Ak tie okná neumyjete dnes, im to vadiť rozhodne nebude.

10. Nezabudnite sa aspoň trikrát denne pochváliť!

Ste úchvatná, lebo ste, tak prečo si to otvorene nepriznať? Postavte sa pred zrkadlo a povedzte si: „Vyzerám dokonale, cítim sa výborne a som šťastná!!!“ Smejete sa? To znamená, že to zaberá. ;)

Foto: Facebook