Na prvé rande sa nestačí len perfektne obliecť a nalíčiť, prípravu by ste mali venovať aj oblasti tém, na ktoré sa budete s vašim novým objavom rozprávať. Existujú totiž otázky, ktoré sa na prvé rande rozhodne nehodia! Mohli by ste ho totiž skôr vyplašiť ako upútať.

Prvý dojem, a teda aj prvé rande je veľmi dôležité. Preto sa naň pripravte v rámci možností čo najlepšie. Na vašej prvej schôdzke by ste mali rozoberať „ľahšie” témy. Svojho (možno) budúceho priateľa nezahlcujte detailnými otázkami o osobnom živote a ďalekých plánoch do budúcnosti. Tieto otázky by pre vás mali ostať počas prvého rande absolútnym tabu!

1. Koľko peňazí zarábaš?

Tému peňazí by ste mali na prvom rande zďaleka obchádzať. Nepýtajte sa ho na plat, potencionálny partner by sa mohol cítiť nekomfortne, ale ani vy sama neprezrádzajte koľko zarábate alebo aké je vaša celková finančná situácia.

2. Rozprávaš sa so svojou ex?

Ak položíte túto otázku na prvom rande, bude mu jasné, že o ex-partnerkách bude počúvať po celý zvyšok vášho vzťahu. Minulosť nechajte minulosťou, inak budete pôsobiť ako žiarlivka hneď od začiatku.

3. Chceš sa oženiť?

Téma svadby a detí sa preberá po pár mesiacoch, nie dňoch. Je jasné, že ste na to veľmi zvedavé, no radšej ho najprv spoznajte a potom plánujte spoločný život.

4. Páči sa ti ako vyzerám?

Samozrejme, keď sa chystáte dve hodiny, ste zvedavé či sa mu nakoniec aj páčite. No túto otázku radšej dajte kamarátke, ktorá to ohodnotí skôr.

5. Môžeš to zaplatiť ty?

Muž automaticky počíta s tým, že prvé rande platí on. Preto o tom nezačnite rozprávať ešte skôr, ako vôbec dôjde k činu.

6. S koľkými ženami si mal s*x?

Tak toto zaujíma snáď každú ženu, avšak tieto typy otázok nie sú vhodné nielen na prvom, ale ani na piatom rande. A načo sa zbytočne plašiť ak bol ten počet vysoký? Radšej sa najskôr zamyslite, či to chcete skutočne vedieť.

7. Koho budeš voliť/si volil?

Politika možno rozpúta diskusiu, no nie práve najideálnejšiu. Veľakrát sa totiž nezhodnete, a predsa nechcete, aby prvé rande skončilo hádkou.

8. Prečo si sám?

Ak ste na rande už pár hodín a vám sa zdá úplne úžasný, v hlave vám určite neustále vŕta otázka: ,,Ako je možné, že nikoho nemá?” V žiadnom prípade ju nevyslovujte nahlas! Možno je po čerstvom rozchode a vy mu to len pripomeniete.

9. Môžem ťa pobozkať?

Na záver stretnutia očakávate sladký bozk na dobrú noc, no on neprichádza? V žiadnom prípade nepreberajte iniciatívu. Možno je zo starej školy, možno sa na to ešte necíti alebo ste sa mu až tak nepáčila a vy by ste ho nasilu vtlačili do bozku, čo by v konečnom dôsledku nikam neviedlo.

10. Kedy ťa môžem zoznámiť s rodičmi?

Možno sú pre vás rodičia nesmierne dôležití, no na zoznamovanie je ešte čas. Ak sa ho to opýtate na prvom rande, pravdepodobne ho iba vyplašíte. V najhoršom prípade si pomyslí, že ste maznáčik rodičov, ktorý bez nich neurobí žiadne rozhodnutie a už sa vám neozve.

Foto: giphy.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Miška S.
Romantická duša, ktorá verí v lásku na celý život. Miluje zvieratá a módu, tiež sa zaujíma o prírodu, cvičenie a zdravú stravu. Okrem toho vám bude prinášať aj články, ktoré potešia každú jemnú ženskú dušu:)