Zdravie je skutočne veľmi dôležité pre každého z nás a práve preto je nevyhnutné, aby ste sa oňho poriadne starali. Príroda naokolo vám ponúka nespočetne veľa možností, ako oň možno dbať. My vám predstavíme niekoľko úžasných nápojov, ktoré by ste mali zaradiť do svojho každodenného ,,jedálnička”, nakoľko môžu nevídaným spôsobom ovplyvniť celý váš organizmu. Neveríte? Čítajte!

 

Zázvorový čaj

Obsahuje dôležité látky ako vápnik, železo, zinok či betakarotén, pôsobí proti bolestiam a najviac sa používa pri nevoľnosti a nachladnutí. Jeho výhodou je, že zlepšuje prietok krvi a znižuje riziko infarktu.

Pomarančová šťava

Čerstvo vyšťavená šťava z pomarančov je výbornou prevenciou proti chrípke a nachladnutiu. Okrem toho podporuje trávenie, bojuje proti alergii, migrénam a zlepšuje pamäť.

Brusnicová šťava

Tento známy liek na zápaly močových ciest a močového mechúra je bohatý na vitamín C a K. Okrem toho sa používa pri chrípke, hnačke alebo bolestivej menštruácii.

Paradajková šťava

Pre milovníkov rajčín je tu výborná správa! Zistilo sa, že štyri poháre paradajkovej šťavy týždenne výrazne znižujú riziko rakoviny prostaty, ale aj prsníkov. Keďže obsahujú nespočetné množstvo vitamínov, minerálov a stopových prvkov, považujú sa za všeliek. Okrem toho posilňujú imunitu, znižujú cholesterol, chránia srdce, cievy a telo pred infekciami.

Šťava z červenej repy

Horčík a meď podporujú chuť do jedla a u znižujú chudokrvnosť. Šťava z červenej repy dáva pružnosť a lesk pokožke, nechtom i vlasom. Pre budúce mamičky je počas tehotenstva výborným ochrancom, pretože chráni plod pred rôznymi vývojovými chybami.

Mrkvová šťava

Betakarotén a vitamín A posilňujú imunitu, pomáhajú pri liečbe chorôb, napr. hrubého čreva. Šťava je výbornou voľbou pre mamičky, pretože zlepšuje kvalitu ich materského mlieka.

Zelený čaj

Upravuje krvný tlak, odbúrava z krvi cholesterol, taktiež bráni vzniku zubného kazu. Obsahuje kofeín, vitamín E, fluór, draslík (na správne fungovanie mozgu, nervov), horčík (základná stavebná jednotka kostí a zubov), zinok, železo, fosfor, mangán (posilňuje kosti) a sodík.

Čierny čaj

Veľký bojovník proti Alzheimerovej chorobe, okrem toho tiež zlepšuje krvný obeh. Teín povzbudzuje mozgovú činnosť, vitamín B1 zlepšuje nervový systém. Éterické oleje dodávajú čaju výraznú vôňu.

Voda

Bez vody sa nedá existovať a môžeme ju nazvať všeliekom! Čistá voda dokáže všetko! Prekysluje žalúdok, podporuje krvný obeh, zlepšuje pamäť a pomáha aj pri problémoch s obličkami či s močovým ústrojenstvom. Odstraňuje bolesti hlavy, rôzne zápaly, plesne, likviduje tuky uložené v tele. Voda dokáže predĺžiť život aj o 20 rokov, a preto by sme jej mali denne vypiť aspoň 2 litre.

Mlieko

Zdroj energie, minerálov, ktoré sú dôležité pre kosti a zuby. Je protirakovinové, antisklerotické a podporuje imunitu. Zistilo sa, že ľudia pijúci nízkotučné mlieko, majú menej problémov s nízkym krvným tlakom.

Foto: Youtube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Barra
Milovníčka zvierat, poľných kvetov, ezoteriky a dobrých seriálov, ktorá miluje šoubiz a nevšedné témy.