Mnohí z nás si nedokážu predstaviť začiatok nového dňa bez rannej šálky voňavej horúcej kávy. Samozrejme, aj pri tomto nápoji platí staré známe pravidlo: ,,Sto ľudí, sto chutí.“ Niekto má rád viac cukru, niekto med, niekto si potrpí na kvalitnej smotane. Týchto desať nápadov vám pomôže pripraviť kávu tak, aby ste dokázali využiť jej potenciál čo najlepšie.

1. Do kovového hrnčeka nasypte vašu obľúbenú kávu a pol lyžičky trstinového cukru. Zmes zohrejte na slabom plameni a následne zalejte vodou. Karamelizovaný cukor dodá káve výnimočnú chuť a vôňu.

2. Aby ste sa nemuseli trápiť s kávovou usadeninou, nalejte do pripraveného horúceho nápoja lyžičku studenej vody. Zrnká sa asi do pol minúty usadia na dne šálky.

3. Máte radi ľadovú kávu, ale vadí vám, že kocky ľadu ju extrémne zriedia? Existuje jednoduché riešenie. Do formy na kocky nalejte dopredu pripravenú a vychladenú kávu a zmrazte ju. Keď dostanete chuť na ľadovú kávu, kocky vytiahnite z mrazničky a hoďte do pohára s mliekom.

4. Experimentuje s koreninami! Káve môže dodať tú správnu chuť aj štipka škorice, zázvoru, kardamonu alebo muškátového orieška.

5. Ak do kávy hodíte dva či tri malé kryštáliky soli, posilníte tým jej arómu a zjemníte chuť.

6. Správna turecká káva sa pripravuje v špeciálnej nádobe – v džezve. Hneď, ako začína vrieť, musíte ju dať preč z plameňa, odstrániť penu, pomiešať a vrátiť naspäť. Tento proces je nutné opakovať, aby ste z kávy vydolovali len to najlepšie.

7. V horúci letný deň vás oveľa lepšie osvieži kávová zmrzlina, než vriaci nápoj. Existuje množstvo receptov, nájdite ten, ktorý vám bude vyhovovať najlepšie.

8. Ak chcete, aby káva získala jemnejšiu, zamatovejšiu chuť, pridajte do nej pol lyžičky masla.

9. Ak máte chuť na kávu, ale vadí vám kofeín, skúste do nej pri varení pridať dve či tri kardamonové semiačka. Ich pomocou si dokážete aj doma uvariť bezkofeínovú kávu s plnou korenistou chuťou.

10. Z mletej kávy získate najsilnejšiu a najlepšiu chuť, ak ju v tureckej džezve predohrejte na plameni predtým, než do nej pridáte vodu.

Zdroj: brightside.me