Žijeme v uponáhľanej dobe. Niekde na internete nedávno koloval citát alebo skôr upozornenie, že by sme nemali prežívať desiatky rokov ten istý deň a myslieť si o ňom, že ,,toto” je ten život. Ten veľkolepý, zmysluplný, neopísateľný úsek stvorený pre všetky zázraky, ktorým sme schopní uveriť. Každý deň by mal byť iný, plný uvedomenia či poznania a v ňom zopár dôležitých ingrediencií, ktoré nás robia šťastnými…

Čo robí šťastnými vás? Sú to veci z výpredaja? Vždy extra výhodné, lacné, tuctové, s leskom výkladov? Potvrdenie vlastnej hodnoty na sociálnej sieti odstupňovanej počtom lajkov alebo dokonale rozvrhnutý denný harmonogram? Myslíme si, že sú to práve maličkosti, nenaplánovateľné okamihy radosti, prekvapenia, vsuvky do ,,programu” pre takmer robotizovaného človeka súčasnosti. Tu je niekoľko inšpirácií, ako si namiešať balzam na dušu vtedy, keď to najviac potrebujete. Šťastie totiž nie je cieľ, ale spôsob akým sa k nemu dostať.

VĎAČNOSŤ

Za všetko čo máte. Vďačnosť je vlastne pripustením, že ani to málo, čomu hovoríte ,,môj život” nie je samozrejmosťou. Ďakujem je ako amen na konci vašej modlitby za šťastie.

SMIECH

Kdekoľvek, s kýmkoľvek, kedykoľvek – hlavne vo veľkých dávkach! Značka: bez predpisu.

LÁSKA

Áno, láska je základ. S fungujúcim systémom dvoch komôr a predsiení môžeme naozaj bývať luxusne vo vlastnom strede. Povedzte, je niečo krajšie ako niekoho milovať a byť milovaný?

Láska nás robí šťastnými!

ODPUSTENIE

horkú slinu vždy prehltnete sami, aj keď vznikla pri myšlienke na kohosi iného. Odpúšťame preto, lebo sami nie sme dokonalí. Pretože nemáme právo súdiť a preto, lebo to z nás robí veľkých ľudí.

OBJATIE

Vymysleli ho preto, aby sme si aj my ľudia mohli dobiť baterky bez nabíjačky. Mimochodom, vedeli ste, že človek potrebuje tri objatia denne aby prežil?

POMOC NIEKOMU, KTO TO POTREBUJE

Ak ti nie je dobre, niekomu pomôž – známe pravidlo, ktoré je nutné aplikovať do života vždy, keď nevládzeme ustáť svoj vlastný kríž. Človek sa potom cíti omnoho lepšie a v porovnaní s cudzími problémami často zabúda na tie vlastné. Okrem toho, je nádherné byť vnímavým a dobrým človekom.

ČAS PRE SEBA

Dobrá hudba do slúchadiel alebo naplno cez repráky sprevádzajúce rytmický tanec vo vašej obývačke, kniha na zhltnutie či opojná čokoláda zarátaná do denného limitu kalórií. Káva, čaj alebo iné tekutiny v pohári na rande s kamoškou, sestrou, frajerom, skrátka s kýmkoľvek vám je dobre.

Rob, čo Ťa baví, buď sama sebou!

PRÁCA, KTORÚ MILUJETE

Robte vždy čo Vás baví a robte to s láskou. A ak Vás to náhodou aj nebaví, aj tak to robte s láskou, lebo asi musíte. A čo najskôr to zmeňte. Prostriedky, čas, odvaha, nápady a iné potrebné veci prídu, ak sa rozhodnete veriť sebe a svojim schopnostiam.

BYŤ VŽDY SAMA SEBOU

Za každých okolností. Nepodliehajte klamu, že spoločnosť vie lepšie aká máte byť. Že vám niekto môže radiť, čo máte robiť a ako máte žiť. Žite tak ako vám to ide najľahšie, od srdca. Nenechajte sa zmýliť tým, že je to inak, než to robia iní. Výnimočnosť nie je v kopírovaní, ale  v schopnosti predkladať vlastné návrhy.

CHUŤ SPOZNÁVAŤ A TVORIŤ

Tieto dva predpoklady šťastného života sú úplne úžasné. Snažte sa vždy spoznať čo najviac nepoznaného, nového. Tvorte, aby ste vkladali lásku do vecí, aby ste zanechali odkaz a vytvárali svet podľa vašich predstáv.

FOTO: Pixabay | Video: YouTube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Soňa S
Milujem písanie, svoje dieťa a život! Som neobyčajne obyčajná žena, s vierou v zázraky, túžbou meniť svet a žiť plnohodnotne. Romantická hrdinka s často utopistickými predstavami a zmyslom pre nezmysel- áno aj taká občas bývam:) Vo voľnom čase spievam , píšem, plním si sny a robím čo môžem, aby to za to stálo:)