S nástupom smartfónov a internetu sa doba za posledných 10-15 rokov radikálne zmenila. Kedysi telefóny slúžili na telefonovanie a posielanie textových správ. Dnes však nabrali úplne iný a hlavne zvrátený rozmer, ktorého sme sa stali väzňami. Pozrite sa na ilustrácie výstižne zachytávajúce krutú realitu súčasného života.

Kým sa pred 15. rokmi malé deti hrávali na detských ihriskách, naháňali sa a kuli rôzne šibalstvá, dnes sedia na lavičkách so smartfónom silno uchopeným v ruke a nedokážu z neho spustiť zrak. Dospelí sa kedysi dokázali rozprávať medzi sebou bez toho, aby si čo i len spomenuli na telefón uložený v kabelke alebo vo vrecku zaveseného saka. Dnes prvé čo urobia po príchode do baru alebo reštaurácie je, že si vyložia mobil na stôl a v tom horšom prípade zdieľajú aktuálnu činnosť na sociálnych sieťach. Miesto toho, aby si ľudia užili voľné chvíle strávené s priateľmi, označia ich na sociálnej sieti pri pohári opojného moku.

ŽIVOT JE VEĽMI KRÁTKY NA TO, ABY SME HO STRÁCALI BEZVÝZNAMNÝM ČUMENÍM DO MOBILU A PRITOM PRICHÁDZALI O DÔLEŽITÉ ZÁŽITKY, KTORÉ SA UŽ NIKDY NEBUDÚ OPAKOVAŤ.

Je veľmi smutné, ako sme sa za tak krátky časový horizont stali obeťami malej škatuľky, bez ktorej sa už nedokážeme pohnúť ani na toaletu a s ktorou zaspávame ruka v ruke, aby nám čo i len náhodou nič neuniklo. Pritom si vôbec neuvedomujeme, že kým bezducho hľadíme do smartfónov a postujeme naše aktivity na sociálnych sieťach, život nám uteká pomedzi prsty. Nie je dôležité to, čo vo virtuálnom svete zverejníte, aby ste získali čo najviac lajkov, ale to, čo v danej chvíli reálne zažívate.

Pozrite si ilustrácie talianskeho umelca Marca Melgratiho, ktorý dnešnú zvrátenú dobu dokonale zachytil vo svojich dielach.

 

https://www.instagram.com/p/_n-MJGJSli/?taken-by=m_melgrati

 

 

https://www.instagram.com/p/9bmt_7pSsY/?taken-by=m_melgrati

 

https://www.instagram.com/p/9bie4YpSjb/?taken-by=m_melgrati

 

https://www.instagram.com/p/5IS1UWJSim/?taken-by=m_melgrati

 

https://www.instagram.com/p/9biPFVJSix/?taken-by=m_melgrati

 

 

 

https://www.instagram.com/p/9zGLaJJSg9/

Foto: Instagram