Všimli ste si niekedy, že hudobné videoklipy sú plné odkazov a skrytých posolstiev? Hviezdy si v nich riešia komplexy po nešťastnej láske či uctievajú rôzne kulty. Prinášame vám zoznam desiatich klipov, ktoré skrývajú tajné správy. 

Hudobné videoklipy pozerávame veľakrát bez toho, aby sme si vôbec všimli nejaké skryté odkazy. Speváci buď vyjadrujú sklamanie z lásky či politické názory. Po týchto odhalených tajomstvách sa možno budete pozerať na tieto klipy úplne inak.

Taylor Swift – Style

Taylor je známa vďaka svojim lovesongom, ktoré píše po nešťastnom rozchode. Keď vyšiel hit “Style”, všetci automaticky vedeli, že je to o Harrym Stylesovi. Ako pripomienku využila náhrdelník, ktorý jej spevák daroval.

Justin Bieber – Where Are You Now

Vzťah Justina Biebera a jeho ex Seleny Gomez je vždy horúcou témou. Vo videu, kde sa v pozadí za spevákom premieta veľa farieb a textu, je stotina sekundy, kde sa nachádza aj nápis – Where are you now Selena – teda v preklade – Kde si Selena? Je teda zrejmé, že aj celá skladba je venovaná speváčke.

Beyoncé – Formation

Video je o policajnej brutalite a Beyoncé vyjadruje svoj názor na strašné zaobchádzanie s černošskou komunitou. Hovorí o tom aj odkaz na stene – Prestaňte nás strieľať.

Nick Jonas – Jealous

Skladba “Jealous” je Nickovým prvým sólovým hitom po rozpade skupiny Jonas Brothers, ktorú tvoril so svojími bratmi. Nápis “opúšťam detstvo” symbolizuje nový začiatok.

Miley Cyrus – Wrecking Ball

Netreba azda ani hovoriť o tom, že singel “Wrecking Ball” je o zlomenom srdci a o rozpade jej vzťahu s Liamom. Tak ako leží na rozbitom múre, tak vraj vyzeralo jej srdce, zlomené na kúsky.

Zayn Malik – Pillowtalk

Nie, tento videoklip nie je o jeho láske k modelke Gigi Hadid, aj keď si v ňom zahrala hlavnú úlohu. Vraj ho spevák napísal ako rozlúčku po odchode z One Direction. Symbolizujú to jeho krvavé slzy. Také isté mal totiž pri jednom vystúpení, ešte počas súťaže X – Factor, kde sa chlapci ako skupina sformovali.

Lady Gaga – Telephone

Deväťminútové video je plné skrytých odkazov a čudných symbolík. Telefón predstavuje ovládanie ľudskej mysle. Speváčka tým poukazuje na tajný spolok Iluminátov.

One Direction – Best Song Ever

A že sú to sladkí a milí chlapci? Prd. V záverečnej scéne všetci spoločne tancujú tzv. 666 tanec, ktorým vyjadrujú príslušenstvo k Iluminátom.

Kanye West – Famous

Kontroverzný song “Famous”, kde sa raper inšpiroval slávnou maľbou Vincenta Desideria, poukazuje na fascináciu verejného života celebrít. V posteli okrem iných leží aj Kanyeho bývalá Amber Rose a Ray J, ktorý randil s Kim, teda súčasnou manželkou Westa. Týchto dvoch si vybral najmä preto, aby všetkým povedal, že sú slávni len kvôli vzťahu s nimi.

Drake – Hotline Bling

Schody do neba, na ktorých raper sedí, predstavujú jeho spojenie s Bohom. V podstate chcel poukázať na to, že tým bohom je on sám.

Rihanna feat. Calvin Harris – This Is What You Came For

Viete, prečo je Rihanna v kocke? Ide o premyslený satanistický symbol. Tým, že je kocka umiestnená vo voľnej prírode, poukazuje aj na voľnosť priestoru a toho, že je mimo tohto sveta.

Foto/Video: YouTube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Ivet
Miluje arašidové maslo, New York, kávu, dobrú hudbu a knihy. Raz bude mať namiesto obývačky obrovskú knižnicu a záhradu plnú pivoniek. :)