Priznajte si to, rozchody nikdy nie sú jednoduchou záležitosťou. Ak vám niekto zlomil srdce, čas hojenia môžete urýchliť buď fľašou lacnej vodky, nezmyselným striedaním milencov alebo filmovým maratónom v pyžame s najlepšími kamoškami. Týchto 10 snímok vám najlepšie pomôže prejsť si bolestivým rozchodom a opäť získať rozdupané sebavedomie, ktoré sa vám na chvíľu snažil ukradnúť váš prašivý EX!

Bez ohľadu na to, kto inicioval rozchod, pár dní potom býva naozaj ťažkých. Osoba, s ktorou ste boli v denno-dennom kontakte vám, samozrejme, chýba a miestami vás prepadá pocit, že život už nikdy nebude taký dokonalý, ako bol práve po jeho boku. Namiesto myslenia na svojho ex, vyplakávania kamarátkam a vyvolávaním rodičom však existujú aj iné prostriedky, ako si prejsť rozchodom. Stačí vám dobrý film, pri ktorom sa emočne vyventilujete. Vďaka týmto snímkam uvidíte rôzne formy rozchodu a spôsoby, ako sa s ním vyrovnať čo najlepšie a väčšina z nich vás dokonca aj rozosmeje.

10. Annie Hall

Starší film od Woodyho Allena bol nakrútený ešte v roku 1977. Hlavným hrdinom je komik a scenárista Alvy Singer, ktorý si spomína na okamihy so svojou ex, životnou láskou Annie Hall. Príbeh rozpráva o modernom vzťahu medzi mužom a ženou a o každodenných strastiach partnerského života.

9. Ako byť single

Alice sa rozhodne dobrovoľne ukončiť dlhoročný vzťah, pretože chce byť chvíľu single! Popritom sa spozná s ďalšími nezadanými ľudmi, ktorých slobodný život si poriadne užijete.

8. Nie je z teba až tak paf

Film nabitý hviezdnymi menami vám ukáže, ako jednoducho sa môže skaziť rande, prečo vám chlap nezavolá či prečo sa nechce ženiť. Ak ste to doteraz nevedeli, v tomto filme nájdete odpoveď.

7. Kopačky

Niečo pravé pre tie, ktoré dostali košom ako hlavný hrdina filmu. Len tak zrazu a nečakane. Kamarát mu ako liek poradí zmeniť prostredie, preto sa vyberie na Hawaii, kde však stretne bývalku, no práve vtedy, keď to čaká najmenej, príde aj nová láska.

6. 500 dní so Summer

Film ukazuje typický vzťah, keď jeden miluje viac ako ten druhý. Na hlavnom hrdinovi Tommovi uvidíte všetky porozchodové znaky od zúfalstva cez nechodenie do práce až po neustálu túžbu po tom, aby sa k nemu vrátila späť. No ten koniec vás dostane!

5. Rozchod

V hlavných úlohách Vince Vaughn a Jennifer Aniston zažijú bežnú hádku, ktorá je typická pre každý pár, no tá ich vyústi až do rozchodu. Spoločné bývanie však prinesie dvojici len a len problémy a pri snahe vysťahovať toho druhého si uvedomia niečo celkom iné.

4. Prázdniny

Opäť film, ktorý lieči rozchod zmenou prostredia. Dve hlavné hrdinky si počas vianočných sviatkov vymenia bývanie a vďaka tomu spoznajú novú lásku.

3. Notting Hill

Klasická romantická komédia, v ktorej sa zblížia dvaja ľudia z úplne odlišných svetov úplnou náhodou. Ako to dopadne?

2. Denník Bridget Jonesovej 1,2,3

Kedy inokedy si pozrieť tento kultový film pre ženy ak nie tesne po rozchode? Počas trilógie s Bridget zhodíte, priberiete a zase zhodíte nejaké to kilo navyše, zamilujete sa a opäť stratíte dôveru v chlapov asi miliónkrát. Tak smelo do toho!

1.Úsmev Mony Lisy

Na prvom mieste sa umiestnil film s Juliou Roberts, ktorá stvárnila mladú revolučnú učiteľku na prestížnej univerzite. Píše sa rok 1954 a jej pokrokové názory o tom, že žena nemá byť iba manželkou, rozhnevajú jej kolegov, ale aj niektoré študentky.

Video: Youtube | Foto: Facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Miška S.
Romantická duša, ktorá verí v lásku na celý život. Miluje zvieratá a módu, tiež sa zaujíma o prírodu, cvičenie a zdravú stravu. Okrem toho vám bude prinášať aj články, ktoré potešia každú jemnú ženskú dušu:)