Ženy, máte iba dve možnosti! Buď sa chcete vydávať, alebo nechcete. Ak po tom túžite, tento článok je určený práve pre vás. Nebudeme skúmať či áno a či nie, my iba posúdime chlapa z toho istého pohľadu, z akého posudzuje ON vás.

Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, ako chlap posudzuje ženu? Podľa čoho si ju vlastne vyberá? Nazvime ho Muž (s veľkým M) a nakuknime do jeho hlavy.

Rozhodnutie vstúpiť do zväzku manželského sa u muža riadi niekoľkými faktormi:

1. Manželstvo je preňho obchodné rozhodnutie

Berie ho ako celoživotnú investíciu, preto oženiť sa bez plánu a premýšľania je to najhoršie, čo môže urobiť. Manželstvo nie je len o láske (je to len vynález televízie či filmu), je to výmena zdrojov a ak mu poskytnete vy A, poskytne on vám B.

2. Nezávislá žena vs. krehké žieňa

Navonok sa tvári, že si váži ,,nezávislosť a silu” ženy, no nezávislú a samostatnú ženu považuje za synonymom nemravnej suky. V skutočnosti túži po sladkej, peknej, krehkej, rozradostenej žene, ktorá s ním bude zaobchádzať ako s kráľom.

3. Možno jeho kariéra alebo politické ambície vyžadujú, aby mal manželku.

4.Kedy sa oženiť?

Najvhodnejší čas, kedy sa oženiť, je po 35-ke. Do tohto veku má čas žiť SVOJ život, zarábať peniaze a rozmýšľať, čo by vôbec chcel od svojej manželky. Vek medzi 20 – 35 je divoký život vyhradený na všetko iné, len nie na usadenie sa.

5. Ideálny vek ženy

Nastávajúca manželka Muža by mala mať maximálne 30 rokov. 25 je už lepšie, 20-tka je ideál. Telo ženy totiž nestarne rovnako. Muž si chce vychutnať čo najväčší počet rokov so svojou ženou, ktorá je mladá a pevná. Po 30-tke to ide z kopca veľmi rýchlo. Z jeho strany ide o veľký kompromis, pretože ona mu dáva telo vo svojich „najlepších rokoch“, kým on sa s ňou zmieri v jej rokoch „zlých“.

6. Podľa jeho názoru nechce v skutočnosti žiadna žena pracovať

Práca a kariéra totiž patria do mužského sveta a navždy aj budú. Zamestnaním manželky je starostlivosť o domácnosť a výchova detí. Nezáleží na tom, že v čase zoznámenia si žena buduje kariéru a je zamestnaná – samozrejmosťou je, že sa to zmení, keď bude staršia. Stratiť mladosť hraním sa (pracovaním) je veľkou chybou, preto je nutné čím skôr sa vzdať svojej kariéry a začať sa starať o deti (celkom možno i s nejakým postihnutím, čo sa môže stať, ak má žena dieťa v staršom veku). Chce to len čas, aby si to uvedomila.

7. Jeho nastávajúca musí byť ,,dobrým” dievčaťom.

Nemala by piť alkohol ani fajčiť, tetovanie je už vonkoncom neprípustné. Nemôže mať podradnú minulosť, nemôže byť žiadnou „party girl“, pretože tie sú len pre zábavu a dobré dievčatá sú pre manželstvo. Čím viac se*uálnych partnerov, tým väčšia pravdepodobnosť, že sa manželstvo skončí rozvodom. Čím menej intímnych partnerov, tým lepšie – ideálna žena by teda mala byť panna!

8. Žena je ochotná sa zmeniť kvôli mužovi

Ak je žena zaľúbená, zmení sa, aby potešila svojho muža a urobila ho šťastným. Jej novým obľúbeným jedlom sa stane steak a biftek s vajcami, s potešením bude dychtivo sledovať všetky filmové série Rockyho, Ramba a urobí všetko pre jeho radosť, vrátane toho, čo predtým nikdy rada nerobila.

9. Správna manželka dbá o svoj imidž

Žena, na ktorú sa po svadbe nalepí tuk, je hanbou pre seba a pre svoju rodinu. Svoje telo si musí udržať vo forme. V manželstve všetky ženy trochu priberú, ale je predsa len rozdiel, ak ručička na váhe vystúpi o jedno, dve kilá alebo dvadsať. Pre istotu sa Muž vopred rozhliada po jej rodine a ak sa v nej vyskytuje sklon k nadváhe, vezme nohy na plecia a uteká preč. Veď na svoju nastávajúcu sa bude pozerať každý deň.

10. Má byť stále usmiata

Správna manželka sa usmieva vždy, keď vidí svojho muža a jej oči pri tom priam žiaria. Krásnym úškľabkom ho odmení i za ten najmenší prejav pozornosti. Veľký, jasný a žiarivý úsmev pekného dievčaťa je viac, ako jej dosiahnuté vzdelanie, jej výkon v práci alebo akýkoľvek iný nezmysel modernej ženy, ktorá sa mylne domnieva, že ju robí v očiach mužov atraktívnou ženou.

Záver: Ak sa plánujete vydávať, prajeme veľa šťastia.

Ak ste ešte nestretli toho pravého, možno je čas na sebe popracovať (návod ste práve dočítali). A ak ste celkom normálna, stretneme sa v bare pri pohári vínka :) Zostarnúť sama, možno aj bez detí, sa zdá niekedy byť lepšou prognózou, než byť Mužovi tou správnou manželkou.

Autor: Jana V.