Vďaka mnohým anketám, sčítaniu ľudu, daňovým priznaniam i štatistikám na matrikách, sa nám už niekoľko posledných desaťročí utvrdzuje fakt, a to, že ženského pokolenia je na zemi oproti mužskému v prepočte viac. Príčina rodenia väčšieho percenta slečien je síce nejasná, ale dajme tomu, že aby ľudstvo nevymrelo, a zachovalo tak emocionalitu ako aj inteligenciu, na udržanie populácie je potrebnejšia žena ako chlap. :) Tým nechceme drahých pánov podceniť, pretože bez ich pričinenia – spermií, by sme tu neboli ani my, ani oni.

Je žena, ktorá nenájde spriaznenú dušu na celý život, nevstúpi do kláštora a taktiež nemá záujem žiť v partnerstve s inou ženou, odkázaná na život v samote až do posledného dňa staroby? Alebo v druhom prípade, ak poprieme monogamiu a pripustíme možnosť mnohoženstva, bude v tomto smere patriť UŽ manželka do kategórie podmanených žien či do kolónky ,,tá druhá“, ktorá si uchmatla kúsok muža inej?

V mnohých krajinách je mnohoženstvo právne uznané a tolerované ako ženami, tak aj mužmi, ktorí si zväčša vyberajú skrotiteľné a uzemniteľné spoločníčky. Na druhej strane, dámy nemajú príliš na výber, pretože všetky, ktoré sa v týchto krajinách narodia, sú vedené k poslušnosti, pokore, úslužnosti a pri mužovi ostávajú aj v prípade, že domov privedie ďalších desať družiek. V samej podstate, v týchto krajinách je muž, ktorý má v meste či na vidieku čo najviac manželiek a potomstva, považovaný za váženého a solídneho alebo ako sa u nás hovorí, za dobrú partiu. A prečo? Pretože finančne, majetkovo a naturálne dokáže zabezpečiť chod celej niekoľkopočetnej domácnosti bez toho, aby ženy – matky chodili do práce. Fakt, či sú členovia rodiny, manželky a deti šťastné alebo emocionálne vyrovnané, nie je pre mužov v týchto krajinách podstatný. Čo sa týka se*uality, právo užiť si ju majú výhradne muži. Napadlo vám už niekedy, prečo sa pri útokoch tieto ženy nebránia? Jednoducho povedané, nie sú tak vychovávané a aj keby sa náhodou niektoré vzpierali, boli by vydedené, vyhostené, vytlačené z rodiny a samé na ulici, kde by bojovali o holý život.

A možno práve z týchto krajín prichádza myšlienka, ktorá vedie mnohých, viac či menej inteligentných mužov, aby si za manželku zobrali ženu, ktorá nebude robiť veľké ,,problémy“. V preklade povedané, že ostane s mužom za akýchkoľvek okolností, aj keď príde kvôli alkoholu o dom, preťahuje milenku všade, kde sa dá, alebo mláti deti či samotnú ženu ako žito. Samozrejme, keď má čas a je možnosť, dotyčný muž hýčka svoju milenku, ktorá mu diktuje kedy, kde, ako a za koľko sa stretnú. Kytica, drahé topánky, kabelka, dovolenka, kúpele, kreditka na bežné míňanie, keď spolu nemôžu byť.. Je jedno ako to pomenujeme, stále je to vydržiavaná milenka, milenka, ktorá diktuje život mužovi tej druhej, a tým pádom i celej jeho rodine. Prečo teda títo muži počúvajú hlas milenky, ktorý prehluší aj negatívne emócie manželky a detí?

1. Od útleho detstva je nám do hlavy vtĺkaná veta: ,,Až sa raz vydáš a budeš mať deti..“ Podvedome všade a vždy hľadáme potenciálneho manžela, až kým sa nejaký nechytí. Nemusí to byť ani naša osudová láska, ale keďže nás požiadal o ruku, nepatrí sa odmietnuť.

2. Ideme z extrému do extrému. Buď si vyberieme muža- manžela úplne totožného s otcom (zase sa postavíme do role dcéry, o ktorú sa treba starať), alebo úplný opak (a začíname sa chovať k mužovi ako matka, ktorá sa o neho ustavične stará). V oboch prípadoch vo vzťahu neuspejeme, pretože máme byť partnerkou a nie matkou ani dieťaťom.

3. Otehotnela som, tak si ma zober- je to tvoja povinnosť! Omyl, dámy, povinnosťou muža je postarať sa o vaše spoločné dieťa! Pokiaľ ho dokopete, aby si vás zobral preto, lebo… vypomstí sa vám to. Možno nie hneď, ale raz určite. Nechajte ho byť chlapom, nechajte, nech sa sám rozhodne, čo naozaj chce a čo je podľa neho správne. Pokiaľ sa vykašle na vás aj na dieťa, dobre mu tak, časom si nájdete lepšieho a dotyčný príde o krásy rodičovstva aj o matku svojho dieťaťa. Ak sa však postará o dieťa a váš vzťah sa skončí, aspoň budete vedieť, že zbytočne nezahodíte roky manželstva s človekom, ktorý nie je vaša osudová polovička.

4. Zabudnite na knihy typu: ,,Ako zbaliť…“ alebo ,,Vydám sa, keď…“ či ,,Bude môj, keď budem taká a taká…“ Presne tak, dámy, ak doma máte takéto knihy, časopisy alebo prospekty, vyhoďte ich. Nič také nefunguje a nakoniec aj tak zistí, že ste na neho hrali nejakú hru. Rozuzlením bude, že si nájde takú, ktorá má vlastný rozum a porozumie jeho jednoduchým potrebám bez psychologických kníh.

5. To, že ste sa vydali, neznamená, že máte prestať chodiť ku kozmetičke, kaderníčke, do fitka či len tak na kávu poklábosiť si s kamoškami. Choďte do práce nastrojená ako na rande, jeansy a tričko sú síce fajn, ale módne šaty či sukňa s jemne vlniacim sa topom ho prinútia rozmýšľať o tom, prečo ste sa tak nahodili a začne si vás viac všímať. Byť stále a nonstop prístupná je chyba. Váš chlap sa tak začne nudiť a obzerať sa inde. Nechajte ho doma čakať a vráťte sa ako nespútaná femme fatale. Bude to pre neho príjemná zmena po žienke domácej vo voľných teplákoch.

dokážte jemu aj sebe, že ste tá šťastná a dokonalá žena, do ktorej sa pred X rokmi zamiloval

6. ,,Miláčik, kam pôjdeme tento víkend na drink?“ Ak je vaša odpoveď často typu: ,,Tento víkend asi nikde, zlato, pretože: musím prať/ mám menštruáciu/ treba mame zafarbiť vlasy/ kedy inokedy chceš dokončiť predzáhradku?!/ nechce sa mi/ celý týždeň som v práci, po práci zase domácnosť, deti a ty chceš ísť cez víkend do baru?“ ZABUDNITE na tieto odpovede. Jeden či dvakrát vám možno prejdú, keď ste naozaj chorá aj päťkrát, no na šiesty si už nájde niekoho iného, kto s ním na toho ,,frťana“ určite pôjde.

7. Ak máte stáleho partnera či manžela a za posledný rok ste si nekúpili ani raz nové spodné prádielko či erotickú nočnú košeľu, okamžite to napravte, pretože stimuly sú podstatné aj v tom najpevnejšom vzťahu. Pobavíte sa vy aj on a garantujem vám, že prádielko na vás dlho neostane. :)

8. Pošlite ho na futbal, hokej či hocičo iné, nech má možnosť byť mužom, nemusíte robiť všetko spolu. Vy si za ten čas, ak nemáte žiadne stretnutie ani prácu, ohoľte nohy, urobte masku na tvár alebo len tak leňošte pri romantickom filme.

9. Berte ho na nákupy! Aj keď ich muži neznášajú, urobte ich dynamicky spoločne stráveným časom, na ktorý sa budete obaja tešiť. Okrem toho, že nebudete musieť vláčiť tašky sama, budete mať čas sa porozprávať, poznamenáte, čo si ukuchtíte na obed alebo aké víno si kúpite na víkend. Nebojte sa využiť k plnej spokojnosti kabínky na prezliekanie k milostným hrátkam, prípadne vám postačí aj auto zaparkované pri lúke či v tichej a tmavej uličke. Od tejto chvíle s vami bude nakupovať každý týždeň, dokonca sa na to bude tešiť. :)

10. Posledné a hlavné pravidlo, skúste menej kritizovať dom či byt, jeho, deti, svokrovcov, susedov, seba a pochváľte ho. Naznačte mu, ako si ceníte, že je s vami, napíšte mu to len tak počas dňa, keď je v práci a spomeňte, že na neho budete doma čakať v Evinom rúchu. Váš drahý sa za vami bude ponáhľať a zabudne aj na sekretárku, ktorej celý deň vytŕča spod blúzky bujný dekolt. V tom lepšom prípade sa zastaví v kvetinárstve a dostanete okrem orgazmu aj niečo naviac. :)

Je jasné, milé dámy, že muži sú rôzni. Jedným stačí manželka, iní sa otočia za každou sukňou, avšak je aj na vás, ako bude váš vzťah vyzerať. Okoreňte si ho nielen preto, aby si nenabalil nejakú inú, ale aj preto, aby ste sa i vy samé cítili dobre. Ukážte mu, že ste sebestačná a krásna, nádherná predsa môžete byť aj s mierami 110 – 80 – 110! Nezáleží na váhe, dĺžke vlasov ani nohách až po krk, dokážte jemu aj sebe, že ste tá šťastná a dokonalá žena, do ktorej sa pred X rokmi zamiloval. Neskĺznite do stereotypu každý boží deň a vaša snaha bude odmenená. Možno nie okamžite, ale minimálne mu začne vŕtať v hlave, čo sa asi s vami deje. Ani sa nenazdáte a váš emocionálny i fyzický kontakt naberie nový dych.

Autor: Hannah