Snažíte sa byť dokonalé v každej situácii, vyberáte si len vaše obľúbené kúsky oblečenia, spravíte si perfektný make-up, no vždy vám niečo pokazí váš celkový výzor? Dámy, my presne vieme, akých chýb sa dopúšťate, pozor na ne!

 

1.Prípravy na poslednú chvíľu

Ešte pár minút pred odchodom z domu neviete, čo na seba? Obrovská chyba! V dôsledku stresu si na seba nahádžete kúsky, ktoré vám len tak padnú do ruky. Najlepšie je nachystať si večer oblečenie na druhý deň.

untitled-1

2. Neobliekate sa primerane počasiu

Je dôležité naučiť sa obliekať tak, aby vám za každých okolností bolo príjemne. Ak vonku mrzne a sneží, jemné hodvábne pančušky nie sú na mieste. V bunde a v nohaviciach sa budete cítiť teplejšie a pohodlnejšie, čo sa odrazí aj na vašej nálade. Tak isto myslite na svoje zdravie.

untitled-2

3. Oblečenie neprispôsobené tomu, kam idete

Vždy si zistite, na aký typ akcie idete a kde bude prebiehať. Ak budete veľa chodiť, dajte prednosť nízkym opätkom ako vysokým. Chôdza po kamennej dlažbe totiž nie je se*y.

untitled-3

4. Nosenie oblečenia, ktoré vám nesedí

Nejde len o to, aby vám oblečenie sedelo veľkosťou, dôležitý je aj strih. Upracte si šatník a vyhádžte tie veci, ktoré vám nesedia a pred ďalšou kúpou sa na seba v kabínke poriadne pozrite kritickým okom.

untitled-4

5. Stop deformovanosti!

Pokrčený vzhľad nie je „IN”. Dajte si záležať na tom, aby vaše oblečenie bolo vždy vyžehlené, neboli na nom žiadne škvrny, vlasy či psie chlpy.

untitled-5

6. Absencia doplnkov

Doplnky sú dôležité. Obyčajný outfit môžete ozvláštniť veľkým šálom, kabelkou či výrazným rúžom.

untitled-6

7. Zlá voľba materiálov

Syntetické textílie nie sú príliš kvalitné a rýchlejšie sa zničia. Je lepšie mať v skrini menej vecí z kvalitnejších materiálov, ako viac tých lacných.

untitled-7

8. Nebuďte papagáj

Menej je viac, a to sa týka aj farieb. Nekombinujte krikľavé farby s ďalšími krikľavými. Ak  chcete mať na sebe farby, vyberte si radšej jemné pastelové.

untitled-8

9. Zvláštne vzory

Na divoké potlače a exotické vzory radšej zabudnite. Patria sem aj tie zvieracie, pretože dobre vyzerajú len na máloktorej žene. Stavte radšej na klasiku- pruhy, bodky, kocky.

untitled-9

10. Zlé spodné prádlo

Myslíte si, že na spodnom prádle nezáleží? Opak je pravdou. Pritesná podprsenka vám môže vytvarovať nepeknú postavu. Pod tesné šaty tiež radšej vyberte sťahujúce prádlo.

untitled-10

Foto: Brightside.me, wartakesehatan.com