Podporuje váš zamestnávateľ humor ako súčasť firemnej kultúry? Presadzuje politiku používania zábavy na zníženie stresu? Fakt nie??? :) Tak na čo ešte čakáte? Je na čase, aby ste to zmenili – áno, práve vy a už dnes!

Určite ste vďaka rôznorodým výskumom počuli, že na pracovisku, kde prevláda humor, sú všetci kreatívnejší, produktívnejší, pracujú viac tímovo, menej absentujú a bla bla bla. Pre tie z vás, ktoré sú pripravené zatriasť so svojim starým a nudným systémom práce, máme 10-bodový plán, ako urobiť zo svojho každodenného pracoviska zanietenejšie a viac vzrušujúce miesto!

Publikácia5

1. Zahoďte otrepané frázy a buďte viac konkrétna pri výmene zdvorilostí so svojou kolegyňou

Preskočte napríklad stereotypnú otázku: ,,aký si mala víkend?” a nahraďte ju: ,,koľko si prehrala tento víkend v kasíne?” alebo ,,už tvoj priateľ zistil, čo si urobila?”

2. Vytvorte si nástenku s názvom KLEBETNÍK

Klebetník môže byť to miesto, kde si budete uťahovať zo všetkých okolností, ktoré spôsobili vďaka babským klebetám či ohováraniu negativitu alebo konflikt v kancelárii. Ak pracujete v čisto ženskom kolektíve, radíme vám ju ,,vynulovať” každý pondelok. :)

3. Vyberte miesto v kancelárii, do ktorého umiestnite gymnastické náradie

V poslednom čase sú populárne trampolíny v spojení s jumpingom, finančne nenáročnejším variantom môže byť švihadlo alebo fit lopta. Ak sa niektorá z kolegýň bude chcieť dostať, povedzme na mzdové oddelenie, dostane priepustku až po posilnení a popreťahovaní vybraných brušných či sedacích svalov. Aby ste nedosiahli opačný efekt, čo sa popularity týka, radíme vám počet a intenzitu cvikov navyšovať pozvoľna a opatrne.

4. Posilnite tímového ducha a zvýšte kreativitu pri spoločnom flákaní sa so svojimi kolegyňami

Súťaže ako štafeta kancelárskych stoličiek alebo prestrelka so spinkami pomôžu síce rozbiť pracovný deň, na druhej strane však dovolia obnoviť vašu zanietenosť do ďalšej práce.

5. Prineste do kancelárie karaoke mašinku a vyhláste súťaž ,,Superstar” cez obedňajšiu prestávku

Pre maximalizáciu potešenia (nehovoriac o možnosti sa vyventilovať) spravte z mužských kolegov súťažiacich a zo svojich kolegýň porotcov.

6. Navrhnite bezkofeinový deň, kedy všetci kolegovia v kancelárii musia prežiť bez kávy

Táto myšlienka je prínosná najmä v tom prípade, ak neriešiteľné problémy na pracovisku pomôže vyriešiť iba náhly výbuch iracionálneho násilia.

7. Tajne si s kolegyňami zaveďte farebné piatky, kedy je zakázané obliecť si šatstvo inej ako vopred dohodnutej farby

Váš šéf, ako aj kolegovia mužského pohlavia, bude stále v strehu, čo toto ,,farebné oblečenie” znamená. Prinajmenšom bude zábavné sledovať, čo si ktorá z kolegýň požičia od svojej dcéry, mamy, sestry…

8. Naučte sa umenie skladania papiera

Zvládnite urobiť origami labute, zatiaľ čo máte konferenčný hovor. Budete obdivovaná!

9. Prejavte ochotu naučiť skladať origami labute aj svojich kolegov

10. Usmievajte sa. To je tá najdivokejšia vec. Len úsmev! :)

Foto: freepik.com, Pinterest | Autor: Jana V.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Rôzni
Táto redaktorka ešte nemá svoj redaktorský účet, pretože píše jeden zo svojich prvých článkov. Ale čoskoro... :)