Nezvyčajný prípad riešili lekári v Indickom meste Tamilnádu. Do nemocnice prišla žena s tým, že ju niečo svrbí v nose a má pocit, ako by sa to hýbalo. Keď sa zistilo, čo to je, všetci ostali doslova šokovaní!

42-ročná Selvi sa prebudila na nepríjemný pocit v nose, ktorý najprv pripisovala začínajúcej chrípke. Kedže sa to do rána nezlepšovalo, rozhodla sa vyhľadať lekársku pomoc. V doprovode svojho zaťa vyrazila do nemocnice, odkiaľ ju poslali na vyšetrenie do ďalšieho zariadenia, v ktorom predpokladali výrastky v nose.

Potom sa vybrali do ďalšej nemocnice, kde jej urobili röntgen hlavy, ktorý potvrdil, že má v hlave cudzie, hýbajúce sa teleso. V štvrtej nemocnici odhalili, že sa jej do hlavy cez nos dostal dospelý šváb. Bol zaseknutý v priestore medzi očami a mozgom. Lekárom trvalo 45 minút, kým sa im ho pomocou odsávania a kliešťov podarilo vytiahnuť.

Šváb bol po vytiahnutí stále nažive. Ak by žena nevyhľadala lekársku pomoc včas a votrelec by v jej tele uhynul, mohla by dostať infekciu mozgu, čo by malo fatálne následky.

Foto: gratisography.com, pixabay.com

Aliss
Veľká milovníčka cestovania a potuliek po exotických krajinách. Keď práve nie je na cestách, rada si prečíta skvelú knihu, pustí romantický film alebo ukuchtí nejakú delikatesu.

KOMENTÁRE

Please enter your comment!
Please enter your name here