Chcete sa cítiť príťažlivo a popritom aj spraviť niečo pre svoje zdravie? Hovoríte si, že to znie celkom zaujímavo? Tento článok je potom práve pre vás!

Možno sa vám to zdá nemožné, no existuje šport, tešiaci sa stále väčšej obľube, ktorý v sebe spája spaľovanie kalórií aj pocit jedinečnosti. Pole dance (alebo inak aj tanec na tyči) je v súčasnosti disciplínou aj na Olympijských hrách a zahŕňa tanec, silové cvičenie i gymnastiku!

Keď sa povie tanec na tyči, väčšina z vás si automaticky predstaví sporo odeté dievčatá s bankovkami zastrčenými za nohavičkami a množstvom mužov pod pódiom. Vzhľadom na skutočnosť, že sa na chrómovej či titánovej tyči najlepšie udrží holá koža, odporúča sa ,,športovať” v minimálnom úbore, ale poďme pekne po poriadku. V prvom rade ide o šport, na ktorý treba istú dávku odvahy a najmä odhodiť všetky predsudky. Ak spĺňate oba predpoklady, ste pripravená začať nielen s novým športom, ale aj životným štýlom.

V súčasnosti je už v každom väčšom meste otvorené nejaké tanečné štúdio, ktoré môžete využiť, nakoľko zohnať si súkromnú tyč domov stojí niekoľko stoviek eur. Teraz vám už naozaj nič nebráni začať s týmto neobyčajným športom. Ešte stále sa vám v hlave vynárajú rôzne otázky? Odpovieme vám na ne!

Čo ak som príliš stará?

Skutočne je jedno či máte 18 alebo 40 rokov. Dnes už s pole dance začínajú aj dievčatá vo veku 10 rokov, no žiadnou výnimkou nie sú ani zrelé ženy, ktoré vedia, že život ešte ani zďaleka neskončil a učiť sa treba po celý život. Práve tie sú často najodhodlanejšie a napredujú naozaj rýchlo.

Nemám kondičku, nie som dosť chudá

Môžete byť malá, tučná, útla, vysoká, ohybná alebo ako drevo. Je jedno či už roky driete v posilke alebo šport sledujete len v telke. Možno si teraz neviete predstaviť, ako sa na tyči udržíte, keď nezdvihnete ani desaťkilovú krabicu, ale verte, že všetko príde časom.

Takmer pre každú ženu je na prvej hodine len snom vyšplhať sa až po strop. Verte či nie, po troch to pre vás bude hračka a po pár mesiacoch už budete visieť dole hlavou. Svaly naberiete postupne každým novým trikom a o to predsa v športe ide, no nie? Naozaj nikto neočakáva, že prídete so svalmi ako Hulk.

Čo je na tom úplne najlepšie?

Nepotrebujete žiadnu drahú výbavu, športové náčinie ani prípravu či špeciálny talent. Postačia jedny kraťase, tričko a odhodlanie. Na prvých hodinách má každý starosť najmä sám so sebou a potom si už len začnete všímať, ako idú kilá nadol, telo je pevnejšie, celulitída mizne, svaly sú viditeľnejšie a po pár mesiacoch už konečne dokážete dať aj nohu za hlavu!

Čo sa deje po tréningu?

Domov budete síce odchádzať unavená a spotená, no hlavne neskonale šťastná. Vyplavené endorfíny budete pociťovať po celý týždeň a ktorý muž sa nepoteší, ak sa rozhodnete venovať práve tomuto tancu, ktorý pred ním možno časom zúročíte? Koniec koncov, šťastná žena = najlepšia žena.

Pole dance je jednoducho ako závislosť, ktorej sa už po prvom vyskúšaní nechce zbaviť žiadna žena. Pridáte sa k nej aj vy? :)

Autor: Monika J.

Rôzni
Táto redaktorka ešte nemá svoj redaktorský účet, pretože píše jeden zo svojich prvých článkov. Ale čoskoro... :)